Przejdź do treści

Dziś rusza ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20

W dniach 6-9 października br. odbędzie się ćwiczenie taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-20. Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP oraz układu pozamilitarnego, jako elementów systemu bezpieczeństwa państwa.
Ćwiczenie taktyczne z wojskami
Udzielanie pomocy załodze uszkodzonego okrętu oraz poszukiwanie i ratowanie rozbitków – to tylko kilka z epizodów zakończonego ćwiczenia taktycznego z wojskami, w którym wzięły udział jednostki Gdyńskiej Flotylli. Przez cztery dni siły Dywizjonu Okrętów Wsparcia...
Szkolenie Morskie 7. Eskadry Działań Specjalnych
W pierwszej połowie maja br. lotnicy z 7. Eskadry Działań Specjalnych z Powidza przeszli 5-dniowe intensywne szkolenie lotnicze z żołnierzami Wojsk Specjalnych. W prowadzonym w rejonie Gdyni szkoleniu wzięły udział trzy śmigłowce Mi-17.
Inauguracja sezonu wystawienniczego na ORP Błyskawica
Na przestrzeni 45 lat, odkąd w 1976 roku historyczny niszczyciel ORP Błyskawica stał się Okrętem-Muzeum, jednostkę zwiedziło 6 milionów 635 tysięcy osób. Od wtorku, 16 czerwca, liczba ta się zwiększy, gdyż ORP Błyskawica rozpoczyna kolejny, 45.
Navy Day - Anakonda 20 na Bałtyku
Strzelania artyleryjskie do celów nawodnych i powietrznych, poszukiwanie okrętu podwodnego oraz walka z nim, a nawet współpraca z obsadami rozmieszczonych pod Ustką armatohaubic Krab. Na Bałtyku odbyły się Navy Day, czyli kulminacyjne działania marynarki wojennej w pierwszej fazie ćwiczeń „Anakonda’ 20”.
„Błękitna” pomoc dla szpitali - dwie ciężarówki darów od wojska dla szpitala zakaźnego
Personel medyczny szpitali jest obecnie na pierwszej linii walki z „niewidzialnym” przeciwnikiem, czyli koronawirusem, więc 12 Brygada Zmechanizowana angażuje się w wieloaspektową pomoc dla nich.
Subskrybuj wojsko