Przejdź do treści

Szef Frontexu przed komisją Bundestagu w sprawie zawracania migrantów

Sprawą zawracania migrantów z granicy morskiej UE przez unijną agencję ochrony granic Frontex zajęła się komisja spraw wewnętrznych niemieckiego Bundestagu. Na zamkniętym posiedzeniu przesłuchano szefa Frontexu Fabrice'a Leggeriego.

Brexit a transport morski

Zakończono negocjacje umowy o handlu i współpracy pomiędzy UE i Wielką Brytanią. Unia Europejska i Wielka Brytania osiągnęły porozumienie po intensywnych negocjacjach w sprawie warunków przyszłej współpracy po zakończeniu okresu przejściowego, który nastąpi 31 grudnia 2020 r.

Porozumienie krajów UE w sprawie uprawnień do połowów ryb
Po intensywnych dwudniowych negocjacjach w Brukseli kraje UE porozumiały się w czwartek w sprawie uprawnień do połowów na Atlantyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym w 2021 roku. Porozumienie dotyczy limitów połowowych dla ponad 200 komercyjnych stad ryb...
Premier: porozumienie, które wynegocjowaliśmy, to podwójne zwycięstwo
Porozumienie, które wynegocjowaliśmy, to podwójne zwycięstwo; KE będzie zobowiązana do stosowania kryteriów dokładnie odpowiadających konkluzjom Rady Europejskiej, nie ustąpiliśmy z żadnego zapisu, uzgodnionego z Węgrami i prezydencją niemiecką - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Podczas odbywającego się...
UE nakłada karne cła na USA
UE uzgodniła, że nałoży na sprowadzane z USA towary i usługi o wartości do 4 mld dolarów karne cła w związku z niedozwoloną państwową pomocą dla koncernu lotniczego Boeing. “27” ma jednak nadzieję, na poprawę relacji handlowych wraz ze zmianą władzy w Waszyngtonie. Unijni ministrowie ...
Włochy: tematyka ochrony środowiska w europejskim rejonie Morza Śródziemnego i Afryki Północnej podczas cyfrowych zielonych tygodni Ecomondo i Key Energy - online od 3 do 15 listopada (MediaRoom)
Włochy: tematyka ochrony środowiska w europejskim rejonie Morza Śródziemnego i Afryki Północnej podczas cyfrowych zielonych tygodni Ecomondo i Key Energy - online od 3 do 15 listopada (MediaRoom)
Zgoda w UE na limity połowowe na Bałtyku
Unijne kraje zgodziły się na limity połowowe na Morzu Bałtyckim w przyszłym roku. Polska jako jedyna wstrzymała się od głosu. Decyzję podjęli w nocy ministrowie do spraw rybołówstwa po kilkunastogodzinnych negocjacjach w Luksemburgu.
Subskrybuj Unia Europejska