Przejdź do treści

Prezydent: bony turystyczne mogą być realizowane do 2022 r.

Bony turystyczne mogą być realizowane do 2022 r. - przypomniał w niedzielę prezydent Andrzej Duda, który zachęcał do korzystania z nich m.in. odwiedzając rodzinne gospodarstwa rolne prowadzące agroturystykę.
GIS: wypoczywający online sprawdzają czystości kąpielisk
Ponad pół miliona razy wypoczywający sprawdzali w te wakacje czystość kąpielisk za pośrednictwem serwisu internetowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Rzecznik GIS Jan Bondar przypomina, by wypoczywając nad wodą, pamiętać o maseczkach i dystansie.
ZUS wydał ponad 416 tys. bonów turystycznych na około 357 mln zł
Ponad 416 tys. bonów turystycznych na ok. 357 mln zł wydał dotychczas Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Beneficjenci wykonali już ponad 20 tys. płatności bonami na łącznie ok. 15 mln zł – poinformował PAP ZUS.
Minister Łukasz Szumowski: będą wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych
Poprosiłem MSWiA oraz GIS o wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych oraz powiatach "żółtych" i "czerwonych", w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia - powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Pomorskie: woda zdatna do kąpieli we wszystkich kąpieliskach nad morzem i jeziorami
W żadnym z kąpieliskach zorganizowanych nad Bałtykiem i nad jeziorami na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w poniedziałek rano zakwitów sinic i we wszystkich woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
Ratownik z Jastarni zakażony koronawirusem. Kąpielisko do soboty jest zamknięte
Jeden z ratowników pracujących w Jastarni jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna trafił do szpitala, ale czuje się dobrze. 14 innych ratowników trafiło na kwarantannę. 12 przebywa na miejscu, dwóch wróciło do swoich domów.
Szczecin/ Podczas wakacji więcej kontroli trzeźwości na wodzie
Sterowanie motorówką po alkoholu to jak prowadzenie samochodu w tym stanie – wskazują szczecińskie służby kontrolujące jednostki pływające po miejskich akwenach. Podczas wakacji częstsze patrole prowadzą nie tylko
Subskrybuj wakacje