Przejdź do treści

Minister Marek Gróbarczyk: prace przy przekopie Mierzei idą zgodnie z harmonogramem

Pracę przy przekopie Mierzei Wiślanej i budowie kanału żeglugowego idą zgodnie z harmonogramem - poinformował we wtorek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Jak dodał, końcówka tego roku będzie bardzo ważna dla całego przedsięwzięcia.
Sierpniowy postęp prac na budowie przekopu Mierzei Wiślanej
W rejonie Zatoki Gdańskiej, w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej, trwają prace przy budowie falochronów. Do ich wzmocnienia posłużą kamienie z polskich kopalń oraz Skandynawii. Rozpoczęły się też prace przy budowie mostów zapewniających ciągłość ruchu na Mierzei.
Prezydent Duda: wielkie inwestycje są nie tylko motorem gospodarki, ale także fundamentem przyszłego cywilizacyjnego rozwoju
Wielkie inwestycje są nie tylko motorem gospodarki, ale także fundamentem przyszłego cywilizacyjnego rozwoju - stwierdził prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas sesji otwierającej III edycję Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
Nielegalni poszukiwacze bursztynu niszczą las na Mierzei
Nielegalni poszukiwacze bursztynu niszczą las na Mierzei Wiślanej. Straż leśna z nadleśnictwa Elbląg wraz z policją odkryła miejsce, skąd poszukiwacze nielegalnie pozyskują bursztyn, dewastując przy tym obszar leśny i stwarzając zagrożenie dla turystów i zwierząt.
Minister Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej postępuje zgodnie z harmonogramem
Przekop Mierzei Wiślanej postępuje zgodnie z harmonogramem - zapewnił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Przystąpiliśmy do drugiego etapu przetargu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję; przetarg w tym roku będzie rozstrzygnięty - dodał.
Postęp prac na Przekopu Mierzei Wiślanej - aktualizacja lipiec 2020
Aktualnie w rejonie Zatoki Gdańskiej na nasadach falochronów zachodniego i wschodniego zakończono montaż specjalistycznych kleszczy i ściągów. Na zasadniczej części falochronu zachodniego rozpoczęło się pogrążanie ścianki szczelnej.
Minister Marek Gróbarczyk: Elbląg będzie portem towarów, dla których duże porty są za drogie
Po przekopaniu Mierzei Wiślanej Elbląg stanie się portem, przez który będą przepływać towary, dla których duże porty były za drogie - uważa minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.
Subskrybuj Mierzeja Wiślana