Przejdź do treści

ZODIAK II w nocnej akcji pomocy na Zatoce Gdańskiej

Dzisiejszej nocy (o godz. 00:40) tonący jacht żaglowy nadał przez radio sygnał wezwania pomocy „Mayday”.
Warmińsko-mazurskie/ Ruszają remonty kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich
We wtorek podpisano umowę na modernizację trzech kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Prace na Kanale Mioduńskim, Tałckim i Grunwaldzkim mają być prowadzone tak, by żegluga była nadal możliwa - zapowiedziały Wody Polskie.
Pijani sternikcy na mazurskich jeziorach...
W miniony weekend na mazurskich jeziorach zostało zatrzymanych kilku pijanych sterników, pływali zarówno żaglówkami, jak i motorówkami - poinformowała PAP policja.
Kuźnia projektantów i wykonawców jachtów w szczecińskiej Akademii. Prof. dr hab. inż. Tadeusz Szelangiewicz, kierownik Katedry Oceanotechniki i Budowy Okrętów
Polski przemysł jachtowy produkuje ponad 20 tysięcy jachtów rocznie. Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie, po Stanach Zjednoczonych, producentem jachtów motorowych o długości do 9 metrów.
Jacht Kapitan Głowacki z nowym właścicielem
Polski Związek Żeglarski pozbył się swojego największego żaglowca. Konkurs ofert na sprzedaż jachtu rozstrzygnięty. Jacht kupiła warszawska firma 3Oceans Sp. z o.o. Kwota transakcji wynosi 150 tysięcy złotych.
Polska Liga Żeglarska wystartowała.
Długo oczekiwany sezon żeglarski 2020 – rozpoczęty. Żeglarze po tygodniach oczekiwań nareszcie dostali wiatr w żagle. A skoro już bandera w górze, to na Jeziorze Dąbie ruszyły zawody w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej.
Udana akcja ratunkowa na Bałtyku. Załoga statku uratowana!
Udana akcja ratunkowa na Bałtyku. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa uratowała dwie osoby, których jacht zatonął w rejonie Zatoki Gdańskiej. Poszkodowani są w dobrym stanie z objawami wyziębienia....
Subskrybuj jachty