Przejdź do treści

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wyróżniony w plebiscycie "Równa Firma"

W ramach VIII edycji plebiscytu „Równa Firma” Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście,został wyróżniony przez Fundację Biznes Innowacje Networking.
Szczecin i Świnoujście. Gigantyczne inwestycje w portach!

Modernizacja nabrzeży, toru wodnego, sieci kolejowych, terminali, dróg – wylicza Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. – Realizowane obecnie inwestycje w gospodarce morskiej Pomorza Zachodniego sięgają 4 mld zł. Jeśli chodzi o skalę, to naprawdę gigantyczne i rekordowe przedsięwzięcia w tym regionie.

Intermodalny coraz bliżej

Zbiórka krwi przy Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście już w czwartek
Już w ten czwartek 15 października br. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, zapraszają na akcję poboru krwi.
Inwestycje. Doraco przebuduje i zmodernizuje Basen Kaszubski w szczecińskim porcie
Korporacja Budowlana DORACO dostosuje Basen Kaszubski do przyjmowania i sprawnej obsługi dużych jednostek, które będą mogły wpływać do Szczecina po zakończeniu modernizacji toru wodnego ze Świnoujście do 12,5 m głębokości. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ...
Więcej ciężarówek i naczep na terminalu promowym w Świnoujściu
Mimo prac modernizacyjnych prowadzonych przez firmę Budimex na terenie terminalu promowego w porcie Świnoujście, które znacznie ograniczyły ilość dostępnych stanowisk promowych oraz powierzchnię placów manewrowo-postojowych wypracowano we wrześniu wzrost obrotów ładunkowych w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.
Niecodzienny gość w Porcie Szczecin

Nieczęsto widzi się statki tego typu w polskich portach. Wysokospecjalizowany „Apache II" był eksploatowany na akwenach, gdzie zazwyczaj wydobywane są ropa i gaz.
Jednostka jest przeznaczona przede wszystkim do układania rurociągów.  Niestety kryzys spowodował, że armator postanowił wyłączyć Apache II na razie z eksploatacji i zacumować statek w porcie Szczecin przy nabrzeżu Bułgarskim.

„Apacz" pływa pod banderą Wysp Bahama, ma 137,5 metra długości oraz 27 metrów szerokości.

Świnoujście. Świat zainteresowany terminalem kontenerowym
Branżowe media na świecie z dużym zainteresowaniem odnotowały projekt budowy głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu. Zarząd Morskich Portów właśnie rozpoczął procedurę wyłaniania przyszłego wykonawcy i operatora. Jest szansa, że jeszcze w tym roku go poznamy.
Subskrybuj Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście