Przejdź do treści

Spotkanie delegacji Polski i Czech ws. projektu Dunaj-Odra-Łaba

Przedstawiciele polsko-czeskiej delegacji wizytowali zbiornik Racibórz Dolny. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowych rozmów związanych z możliwością rozwoju transportu wodnego drogą wodną Dunaj-Odra-Łaba.

Puma przypłynęła do Gdańska !

Puma, pierwszy z nowych lodołamaczy budowanych do pracy na Dolnej Wiśle, po całodobowym rejsie, dotarł do macierzystej przystani w Gdańsku.

Wczoraj opuścił stocznię MSR Gryfia w Szczecinie i ruszył przez Bałtyk do Gdańska. Za dwa tygodnie jego śladem ruszy Narwal. Puma jest lodołamaczem czołowym, Narwal i dwa kolejne statki, które powstaną w przyszłym roku, to lodołamacze liniowe.

Plany Wód Polskich w zakresie adaptacji do zmian klimatu na EKO FORUM
Szósta edycja Międzynarodowego Kongresu „EKO FORUM” stała się miejscem debaty o rozwoju gospodarki z użyciem nowoczesnych, pro-środowiskowych technologii. W trakcie wydarzenia Wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś przedstawił plany inwestycyjne Gospodarstwa dotyczące wzrostu produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) a także szczegóły krajowego programu retencji korytowej, którego zadaniem jest poprawa bilansu wodnego na terenach rolnych. Część dotycząca gospodarowania wodami została zapoczątkowana ważną deklaracją – podpisaniem listu intencyjnego w sprawie budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu.
Propozycje trzech systemów awaryjnych tłoczenia nieczystości do oczyszczalni „Czajka”
Ze względu na długi ostateczny termin, nawet do 4 lat, naprawy uszkodzonego kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni „Czajka”, konieczne są pilne rozwiązania awaryjne. Ma to zapobiec zrzutowi nieczystości do Wisły.
VI Międzynarodowy Kongres EKO FORUM: Podpisanie listu intencyjnego dot. budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu

Podczas szóstej edycji Międzynarodowego Kongresu „EKO FORUM”, podpisano listy intencyjne w sprawie budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu. 

Wody Polskie: kontynuacja inwestycji w Dolinie Stężyckiej dla lepszej ochrony przeciwpowodziowej
10,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja 3 km wałów przeciwpowodziowych nad Wisłą w Dolinie Stężyckiej (Lubelskie). Umowę z wykonawcą inwestycji podpisano w poniedziałek w Stężycy.
Mamy "szczecińską Czajkę" - interweniują radni PiS w Szczecinie
Inspektorat ochrony środowiska wszczął kontrolę ws. wypływu ścieków do Odry. Ścieki trafiły tam po intensywnych opadach deszczu, które odnotowano w ubiegły weekend Szczecinie.
Subskrybuj Wody Polskie