Przejdź do treści

Bruksela: rozmowy o amerykańsko-polsko-unijnej współpracy energetycznej

W Brukseli stały przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem. Rozmowy dotyczyły m.in. energii nuklearnej, polityki energetycznej UE i budowy gazociągu Nord Stream 2.
Konkurs na szkolne plany przygotowania do zmian klimatu – 100 tys. zł na zwycięski projekt
Opracowanie planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa to zadanie konkursowe, które zwycięskiej szkole może przynieść aż 100 tys. zł na realizację ekologicznego pomysłu uczniów. „Szkoła z klimatem” – ogólnopolski konkurs Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla miejskich szkół ponadpodstawowych – jest elementem projektu Ministra Klimatu pn. „Miasto z klimatem”. Młodzieżowa rywalizacja staruje 16 września i potrwa do 15 lutego 2021 r.
Plany Wód Polskich w zakresie adaptacji do zmian klimatu na EKO FORUM
Szósta edycja Międzynarodowego Kongresu „EKO FORUM” stała się miejscem debaty o rozwoju gospodarki z użyciem nowoczesnych, pro-środowiskowych technologii. W trakcie wydarzenia Wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś przedstawił plany inwestycyjne Gospodarstwa dotyczące wzrostu produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) a także szczegóły krajowego programu retencji korytowej, którego zadaniem jest poprawa bilansu wodnego na terenach rolnych. Część dotycząca gospodarowania wodami została zapoczątkowana ważną deklaracją – podpisaniem listu intencyjnego w sprawie budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu.
Propozycje trzech systemów awaryjnych tłoczenia nieczystości do oczyszczalni „Czajka”
Ze względu na długi ostateczny termin, nawet do 4 lat, naprawy uszkodzonego kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni „Czajka”, konieczne są pilne rozwiązania awaryjne. Ma to zapobiec zrzutowi nieczystości do Wisły.
Sukces programu „Moja Woda”: Budżet został wyczerpany w dwa miesiące, będzie kontynuacja w 2021 roku
Ogromne zainteresowanie Polaków programem „Moja Woda”. W dwa miesiące został wyczerpany budżet programu na 2020 r. Z końcem września br. wojewódzkie fundusze ochrony środowiska zamkną przyjmowanie wniosków elektronicznych.
Rusza projektowanie morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen na Morzu Bałtyckim
Wstępny projekt techniczny i budowlany morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen na Morzu Bałtyckim wykona Offshore Design Engineering z Wlk. Brytanii. Firma ta, jak podał koncern, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tego typu zadaniach. Budowa farmy wiatrowej ma rozpocząć się w 2024 r.
Mamy "szczecińską Czajkę" - interweniują radni PiS w Szczecinie
Inspektorat ochrony środowiska wszczął kontrolę ws. wypływu ścieków do Odry. Ścieki trafiły tam po intensywnych opadach deszczu, które odnotowano w ubiegły weekend Szczecinie.
Subskrybuj Polska