Przejdź do treści

Podczas konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" m.in. o morskiej energetyce wiatrowej

Rozwój polskiej energetyki wiatrowej był tematem jednego z paneli podczas odbywającej się w Rzeszowie konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju".
Gryglas: Polska po transformacji energetycznej będzie krajem „niesłychanie nowoczesnym”
Za kilkanaście lat w Polsce będziemy mieli zrównoważony miks energetyczny – mówił w czwartek we Wrocławiu podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas.
Dron zwiększy bezpieczeństwo w Porcie Gdynia!
05.10 br. nastąpiło przekazanie do użytku Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. bezzałogowego statku powietrznego dedykowanego i zaprojektowanego na potrzeby Portu Gdynia. Ze względu na dynamiczny rozwój bezzałogowych statków powietrznych Zarząd Morskiego Portu Gdynia zdecydował się ...
Nowoczesna jednostka pływająca dla Morskiego Oddziału SG
Morski Oddział Straży Granicznej pozyska nową pełnomorską jednostkę patrolową. Umowę na jej budowę podpisali 2 października Zastępca Komendanta MOSG ds. Logistycznych kmdr ppor. SG Lesław Krysa i Philippe Gobert, prezes francuskiej stoczni SOCARENAM, która wygrała przetarg na budowę patrolowca. Jego koszt wyniesie 111 mln zł, z czego 90% dofinansuje Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Nietypowy ładunek zmierza do portu w Świnoujściu
Mieszkańcy Świnoujścia, turyści i kibicujący budowie tunelu pod Świną niemal codziennie sprawdzają portal marinetraffic.com śledząc położenie statku „Da Chang”, na którego pokładzie od paru tygodni płynie do Polski TBM (Tunel Boring Machine, czyli maszyna drążąca tunel).
Rusza projektowanie morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen na Morzu Bałtyckim
Wstępny projekt techniczny i budowlany morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen na Morzu Bałtyckim wykona Offshore Design Engineering z Wlk. Brytanii. Firma ta, jak podał koncern, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tego typu zadaniach. Budowa farmy wiatrowej ma rozpocząć się w 2024 r.
Maszyna do drążenia tunelu pod Świną przypłynie do Świnoujścia już w październiku!
Maszyna do drążenia tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) przypłynie na statku z Chin w październiku. TBM rozpocznie wiercenie tunelu pod Świną na Wyspie Uznam.
Subskrybuj TECHNOLOGIE