Przejdź do treści

Litwa i Polska podpisały umowę ws. budowy podmorskiego kabla prądu stałego

Operatorzy systemów przesyłowych Litwy i Polski, Litgrid i PSE, podpisali we wtorek porozumienie o współpracy w budowie podmorskiego kabla prądu stałego Harmony Link – poinformował Litgrid.
PKN Orlen wybuduje huby wodorowe we Włocławku i w Płocku
PKN Orlen wybuduje w 2021 r. hub wodorowy we Włocławku, gdzie działa spółka Anwil z Grupy Orlen. Inwestycja zakłada m.in. budowę instalacji produkującej wodór w jakości paliwa transportowego. Jak zapowiada prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, podobny hub ma powstać w Płocku.
PGNiG: 115 tys. ton ropy naftowej z norweskiego złoża Skogul w 2020 roku
Produkcja ropy naftowej w obrębie koncesji PL460 na Morzu Północnym trwa od marca tego roku. Zasoby węglowodorów w złożu Skogul przypadające na PGNiG Upstream Norway wynoszą ok. 3,3 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej), z czego ok. 3 mln baryłek stanowi ropa naftowa.
Farmy wiatrowe na Bałtyku to niedaleka przyszłość - wywiad z wiceministrem Zbigniewem Gryglasem
Rozmowa ze Zbigniewem Gryglasem wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem do spraw rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Wywiad dotyczy działań i planów rządu dotyczących budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
Wydobycie Grupy Lotos wzrosło o 15% r/r do 23,54 tys. boed w I kw. 2020
Wydobycie węglowodorów w Grupie Lotos wyniosło średnio 23 539 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie (boed) w I kwartale 2020 roku, tj. o 15% więcej niż rok wcześniej (20 512 boed), podała spółka.
Aplikacja Maersk notuje rekordowe zastosowanie wśród klientów w dobie COVID-19
Popyt jest napędzany przez klientów używających eCommerce do nawigacji w środowisku biznesowym, w którym ze względów bezpieczeństwa rekordowo duża liczba pracowników pracuje z domu podczas wykonywania codziennych operacji.
MK: będzie więcej zielonej energii w sieci PGE

Grupa PGE podpisała z Ministerstwem Klimatu umowy na dofinansowanie inwestycji, dzięki którym zwiększy się możliwość przyłączania do sieci odnawialnych źródeł energii - informuje resort klimatu w poniedziałkowym komunikacie. Wartość inwestycji to 34 mln zł.

Subskrybuj TECHNOLOGIE