Przejdź do treści

Już za miesiąc oddaj z nami krew w porcie Szczecin

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, zapraszają na akcję poboru krwi, a ta już za miesiąc 15 października br. w godzinach 8.00-12.00 na parkingu przy budynku ZMPSiŚ SA ul. Bytomska 7 w Szczecinie.
Gdynia/ już 30 osób zakażonych koronawirusem po imprezie na katamaranie. Sanepid szuka kolejnych uczestników rejsu
Do piątku służby sanitarne wykryły w sumie 30 przypadków zakażenia koronawirusem będących efektem imprezy, która odbyła się 12 lipca na katamaranie pływającym po Zatoce Gdańskiej. Sanepid szuka kolejnych uczestników zabawy. Na pokładzie mogło być ok. 240 osób.
Port Gdynia i Port Gdańsk przekazały kolejne urządzenia dla trójmiejskich szpitali
Z inicjatywy Marka Gróbarczyka - Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Port Gdynia i Port Gdańsk łączą siły w walce z koronawirusem. Dzięki zainicjowanej przez Port Gdynia akcji #dzielmysiędobrem wsparcie w postaci wyposażenia do laboratorium otrzymały kolejne szpitale w Trójmieście.
Nowe pompy infuzyjne od ZMPSiŚ już pracują w szpitalu

Kolejny sprzęt medyczny ufundowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA już pracuje w szpitalu. Chodzi o pięćdziesiąt sztuk  pomp infuzyjnych, które trafiły do SPWSZ przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jakie placówka kupiła za środki przekazane przez Zarząd Portu.

Nowy sprzęt do diagnostyki molekularnej ufundowany przez Port Szczecin - Świnoujście, Stocznię Gryfia, Polskie Terminale oraz Stocznię Szczecińską już walczy z koronawirusem.
Nowe urządzenie ufundowane m.in. przez ZMPSiŚ SA pozwalające na wykrycie koronawirusa w bardzo wczesnej fazie już pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Poza zarządem portu jego zakup wsparły Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.
Kolejna wpłata oraz pomoc w ramach akcji Wspieramy Szpitale od firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.
Mocnym akcentem do grona wspierających akcję WSPIERAMY SZPITALE, zorganizowanej przez Klaster Morski Pomorza Zachodniego i Partnerów Konsorcjum  dołączyła firma Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.
Razem dla służby zdrowia - Port Gdynia
W ramach akcji wsparcia finansowego dla szpitali oraz służb medycznych do grona  darczyńców z branży morskiej dołączył Port Gdynia, który zakupił kolejne respiratory dla placówek medycznych w ramach walki z pandemią COVID-19. W dniu wczorajszym dotarł transport respiratorów a dziś zostały one przekazane Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.
Subskrybuj WSPIERAMY SZPITALE