Przejdź do treści

Nowy statek na jeziorze Jamno

W połowie przyszłego roku na jeziorze Jamno (Zachodniopomorskie) ma pojawić się nowy statek. Jednostka zabierze na pokład więcej pasażerów, którzy będą podróżowali w bardziej komfortowych warunkach.

Projekt, budowę i dostawę łodzi dofinansuje zachodniopomorski urząd marszałkowski z puli funduszy unijnych – poinformowały w czwartek służby prasowe zachodniopomorskiego marszałka. Podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano w najbliższy piątek.

Zachodniopomorskie/ Dofinansowanie dla spółek wodnych: 1 mln 450 tys. zł.
1 mln 450 tys. zł. trafi do 38 spółek wodnych województwa zachodniopomorskiego. Umowy ze spółkami podpisał wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz
Projekt uchwały ws. rozbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej na odcinku od Malczyc do Lubiąża
Wykonanie prac w cofce stopnia wodnego Malczyce oraz budowa stopnia wodnego Lubiąż we wsi Gliniany - zakłada program rozbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej na odcinku od Malczyc do Lubiąża. Szacowany koszt programu na lata 2020-2028 to 1 102,1 mln zł.
Polska bandera – chcesz zajść daleko, mierz wysoko
W odbiorze społecznym bandera statku funkcjonuje głównie w wymiarze patriotycznym. Bandera to oznaka przynależności państwowej, bandera to duma narodowa, bandera to prestiż i pozycja w organizacjach międzynarodowych.
m/s "Gardno" w trakcie postoju i prac remontowych
"Gardno" w trakcie postoju i prac remontowych przy Nabrzeżu 91 w Świnoujściu, które zostało wybudowane od podstaw w trakcie przebudowy toru wodnego, tym samym zastępując wcześniej istniejące w tym samym miejscu, lecz leżące bliżej osi toru. Wykorzystywane jest głównie...
PŻM: sytuacja największego polskiego armatora jest stabilna
Sytuacja największego polskiego armatora Polskiej Żeglugi Morskiej jest stabilna - zapewnia nowy dyrektor PŻM, Andrzej Wróblewski. Armator zmaga się z kryzysem w światowej żegludze spowodowanej epidemią koronawirusa.
Port Gdynia stawia na rozwój połączeń ro-ro
Połączenia ro-ro to jeden z głównych segmentów rynku żeglugowego obsługiwany przez Port Gdynia. Przy nabrzeżu Rumuńskim, zacumował wyjątkowo duży statek armatora FINNLINES o nazwie FINNSUN.
Subskrybuj ŻEGLUGA