Przejdź do treści

Gdynia: sanepid szuka uczestników imprezy na katamaranie, bo mogli zarazić się koronawirusem

Gdyński sanepid szuka uczestników imprezy Big Boat Party, która odbyła się 12 lipca na katamaranie pływającym po Zatoce Gdańskiej. Na pokładzie mogło być ok. 240 osób. Kilkoro z nich parę dni później okazało się nosicielami SARS-CoV-19.
Urokliwa Ustka zaprasza turystów
Ustka – miasto w północnej Polsce, położona na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest miastem portowym i uzdrowiskowym.
Mikołajki: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to wyjątkowy na skalę europejską szlak wodny, którego długość sięga ponad stu kilometrów! System dróg wodnych odwiedzany jest corocznie przez rzesze turystów, którzy wypoczywają nad okolicznymi jeziorami.
O latarniach morskich i ciekawostkach z nimi związanych pisze Ziemowit Sokołowski - część druga
Pierwowzorem latarń morskich były ogniska rozpalane na wybrzeżach. W miarę postępu technicznego zaczęto budować wieże z wewnętrzną klatką schodową. Ewoluowały również źródła światła i wspomagająca je optyka. Przed nastaniem elektryfikacji światła dostarczały lampy oliwne....
Międzyzdroje to jedna z letnich stolic Polski, którą z chęcią turyści i wczasowicze odwiedzają
Miasto jest najbardziej oblegane w lipcu podczas Europejskiego Festiwalu Gwiazd, gdy staje się także stolicą kultury i sztuki. Prezentowane są wówczas spektakle teatralne, kultowe filmy oraz hity muzyczne. Międzyzdroje leżą na największej polskiej wyspie Wolin.
Świnoujście - Kraina 44 wysp
Największe z nich to Uznam, Wolin i Karsibór.
#Zostańwdomu The Tall Ships Races 2017
Przeżyjmy to jeszcze raz. Przypominamy jak wyglądało wydarzenie The Tall Ships Races 2018. Polska Morska wspólnie z Polski PCS sp. z o.o. i Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA realizuje i promuje akcję #zostańwdomu ! 
Subskrybuj #zostańwdomu