Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Klaster Morski

Akademia Morska – studenci uczą się zdalnie i pomagają potrzebującym

W sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i Europie, w świetle wprowadzanych w całej Polsce środków ostrożności – zmianom uległo również codzienne funkcjonowanie szczecińskiej morskiej uczelni. 

Zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone do 17 kwietnia, a duża część administracji do 10 kwietnia funkcjonować będzie zdalnie. To wyjątkowe okoliczności i duże wyzwanie, jednak wszyscy – studenci, dydaktycy, naukowcy i administracja uczelni – starają się sprostać mu tak, by jak najskuteczniej wykonywać w tym czasie swoje obowiązki. 

Nauka trwa

Dlatego – ten czas nie oznacza ferii od nauki. Zgodnie z rekomendacjami i wytycznymi zarówno Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – wprowadziliśmy i cały czas rozwijamy proces zdalnego kształcenia. Proces został uruchomiony po bardzo intensywnych pracach Uczelnianego Centrum E-learningu oraz dydaktyków, którzy w ekspresowym tempie przygotowali pierwsze kursy. Teraz trwają prace nad rozwijaniem bazy wiedzy dla studentów, a także – gdy to tylko możliwe, odbywają się zgodne z planem zajęcia. W pracy studenci i ich wykładowcy wykorzystują platformę e-learningową MOODLE, a także system Microsoft Teams. – Notujemy wysoką frekwencję w obu tych systemach, co bardzo nas cieszy, bo świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności młodych ludzi – mówi Weronika Bulicz, rzecznik AMS. 

… pomoc także

Studenci zrzeszeni wokół Koła Ligi Morskiej i Rzecznej AMS krótko po zawieszeniu zajęć, zaoferowali za pośrednictwem mediów społecznościowych pomoc osobom potrzebującym. Pod numerem 792 147 008 osoby, które z grupy ryzyka: seniorzy, lub potrzebujące – z różnych względów niemogące samodzielnie zrobić podstawowych zakupów lub wykupić leków w aptekach, mogą zgłosić się pod ten numer, a studenci możliwie najszybciej udzielą im wsparcia.

– Widzimy, jak bardzo potrzebna jest ta pomoc, osoby, które się do nas zgłaszają są często zdane same na siebie – mówi przewodniczący Koła, Dawid Stanek. – Cieszę się, że możemy je wesprzeć – dodaje. 

 Cała akcja oczywiście odbywa się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w poruszaniu się oraz przy zachowaniu bezpieczeństwa zarówno pomagających, jak i tych, którym studenci niosą pomoc. – Powtarzaną przez nas frazę, że to nie są dodatkowe ferie, studenci wzięli sobie do serca, a ich dojrzałość naprawdę nam imponuje – mówi rzecznik AMS. 

zdjęcia:AMS

Zobacz podobne

Remontowa Shipbuilding S.A. – kolejny prom przekazany armatorowi

Autor

Program budowy 100 obwodnic z akceptacją rządu

AB

PGNiG: Prace poszukiwawcze na zachodzie – badania sejsmiczne 2D i 3D

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie