Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Klaster Morski

Akademia Morska – studenci uczą się zdalnie i pomagają potrzebującym

W sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i Europie, w świetle wprowadzanych w całej Polsce środków ostrożności – zmianom uległo również codzienne funkcjonowanie szczecińskiej morskiej uczelni. 

Zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone do 17 kwietnia, a duża część administracji do 10 kwietnia funkcjonować będzie zdalnie. To wyjątkowe okoliczności i duże wyzwanie, jednak wszyscy – studenci, dydaktycy, naukowcy i administracja uczelni – starają się sprostać mu tak, by jak najskuteczniej wykonywać w tym czasie swoje obowiązki. 

Nauka trwa

Dlatego – ten czas nie oznacza ferii od nauki. Zgodnie z rekomendacjami i wytycznymi zarówno Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – wprowadziliśmy i cały czas rozwijamy proces zdalnego kształcenia. Proces został uruchomiony po bardzo intensywnych pracach Uczelnianego Centrum E-learningu oraz dydaktyków, którzy w ekspresowym tempie przygotowali pierwsze kursy. Teraz trwają prace nad rozwijaniem bazy wiedzy dla studentów, a także – gdy to tylko możliwe, odbywają się zgodne z planem zajęcia. W pracy studenci i ich wykładowcy wykorzystują platformę e-learningową MOODLE, a także system Microsoft Teams. – Notujemy wysoką frekwencję w obu tych systemach, co bardzo nas cieszy, bo świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności młodych ludzi – mówi Weronika Bulicz, rzecznik AMS. 

… pomoc także

Studenci zrzeszeni wokół Koła Ligi Morskiej i Rzecznej AMS krótko po zawieszeniu zajęć, zaoferowali za pośrednictwem mediów społecznościowych pomoc osobom potrzebującym. Pod numerem 792 147 008 osoby, które z grupy ryzyka: seniorzy, lub potrzebujące – z różnych względów niemogące samodzielnie zrobić podstawowych zakupów lub wykupić leków w aptekach, mogą zgłosić się pod ten numer, a studenci możliwie najszybciej udzielą im wsparcia.

– Widzimy, jak bardzo potrzebna jest ta pomoc, osoby, które się do nas zgłaszają są często zdane same na siebie – mówi przewodniczący Koła, Dawid Stanek. – Cieszę się, że możemy je wesprzeć – dodaje. 

 Cała akcja oczywiście odbywa się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w poruszaniu się oraz przy zachowaniu bezpieczeństwa zarówno pomagających, jak i tych, którym studenci niosą pomoc. – Powtarzaną przez nas frazę, że to nie są dodatkowe ferie, studenci wzięli sobie do serca, a ich dojrzałość naprawdę nam imponuje – mówi rzecznik AMS. 

zdjęcia:AMS

Zobacz podobne

Koniec składania ofert na terminal kontenerowy w Świnoujściu

BS

Marina za cztery miliony złotych. Skwierzyna szykuje port na miarę XXI wieku

PL

Grupa ORLEN wybuduje farmę wiatrową na Opolszczyźnie

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie