Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Porty Wspieramy Szpitale

Szpital Unii Lubelskiej zakupi sprzęt do szybszego wykrywania COVID-19, dzięki ZMPSiŚ, PT i MSR Gryfia.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Polskie Terminale oraz Morska Stocznia Remontowa Gryfia bardzo szybko zareagowały na apel Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, który potrzebuje funduszy na zakup urządzenia pozwalającego wykrywać koronawirusa u osób, u których nie widać jeszcze objawów zakażenia.

Zarządy wspomnianych spółek w trybie pilnym zdecydowały o przekazaniu pieniędzy szpitalowi klinicznemu na zakup urządzenia z systemem automatycznej ekstrakcji GXT do diagnostyki molekularnej wirusa SARS CoV-2.

– To nadzwyczajna sytuacja – podkreśla Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. – Tylko solidarne współdziałanie firm i instytucji może skutecznie pomóc w przezwyciężeniu pandemii.

Dodajmy, że to już kolejne wsparcie placówek służby zdrowia ze strony ZMPSiŚ. W marcu Zarząd portów przekazał milion złotych na doposażenie szpitali przy ul. Arkońskiej i ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Pieniądze posłużyły na zakup ambulansu oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, w tym m.in. pomp infuzyjnych, respiratorów i kardiomonitorów niezbędnych w przeciwdziałaniu i leczeniu choroby COVID-19.

– To był dla nas zaszczyt móc przyłączyć się tego zakupu. – mówi Dariusz Smoliński, prezes Polskich Terminali. – Jestem przekonany, że na tym wsparcie ze strony podmiotów branży morskiej się nie skończy, zwłaszcza jeśli chodzi o podmioty skupione w Klastrze Morskim Pomorza Zachodniego. Myślę, że za chwilę będziemy mogli powiedzieć więcej na ten temat.

redakcja polska morska

Zobacz podobne

Kanada nakłada nowe sankcje na Rosję i wysyła okręty na Bałtyk

BS

Port Gdynia nie zwalnia tempa

KM

Premier: będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie