Polski Portal Morski
Aktualności Wspieramy Szpitale

#dzielmysiędobrem – Port Gdynia i Port Gdańsk wspólnie wspierają szpital w Kościerzynie

Kolejne wyposażone laboratorium. Dzięki akcji #dzielmysiędobrem wsparcie otrzymał także  szpital w Kościerzynie. Testy na obecność koronawirusa w województwie pomorskim stają się coraz bardziej dostępne.

Niebawem ruszy diagnostyka w kierunku SARS-CoV-2 w Szpitalu w Kościerzynie. Laboratorium posiada już odpowiedni sprzęt.  To efekt wspólnej inicjatywy Portu Gdynia i Portu Gdańsk. Kościerzyna to kolejny po Wejherowie punkt na mapie społecznego zaangażowania portów w walce z niewidzialnym wrogiem. Okazane wsparcie ułatwi placówkom medycznym walkę z koronawirusem, gdyż nie będzie potrzeby transportowania próbek z szpitala do laboratorium. Dzięki temu rozwiązaniu skróci się czas oczekiwania na wynik, a co za tym idzie zmniejszy się prawdopodobieństwo nowych zachorowań. Wyposażone laboratoria służyć będą diagnostyce również innych chorób. Dają one możliwość wykonywania szeregu innych testów, które będą mogły służyć także po zakończeniu pandemii. Stanowi to wartość dodaną w ramach tej akcji, albowiem zakupiony sprzęt wspierać będzie szpitale przy diagnostyce innych jednostek chorobowych.

 „Dzięki urządzeniu będzie można wykonywać testy PCR w czasie mniejszym niż godzina. Pozwoli to na wykonanie badań u 48 osób w ciągu doby. Dotychczas próbki pobrane w Kościerzynie przesyłano do badania w laboratoriach w Trójmieście. Jest to urządzenie służące nie tylko do tego jednego badania, ale również szerszych możliwości diagnozowania w przyszłości. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i wolę pomocy. Dzięki akcji Portu Gdynia i Gdańsk kolejne firmy stają na wysokości zadania, realnie wspierając nas w walce z koronawirusem”.  – Anna Pałubicka, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej

– „Dokładamy kolejną cegiełkę w światowej walce z koronawirusem. Działamy globalnie, ale wpieramy lokalnie. Wszystkie nasze działania wynikają  z troski o najbliższe otoczenie, to jedyny słuszny kierunek w tym trudnym czasie i powinien towarzyszyć każdej społecznie odpowiedzialnej firmie”- komentuje Adam Meller- Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

– „Szpitale i personel medyczny potrzebują naszego wsparcia tu i teraz. Dlatego niesiemy pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Doceniamy ogromny trud i odwagę służby zdrowia, jaką wykazują się każdego dnia w walce z epidemią. To trudny i wymagający czas dla nas wszystkich. Jesteśmy razem w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo naszego kraju.” – mówi Łukasz Greinke – Prezes Portu Gdańsk.

Do tej pory na wynik badania trzeba było czekać od 9 do 13 godzin, a w niektórych przypadkach nawet trzy dni. Nowy sprzęt w laboratorium pozwoli na przyśpieszenie wyników badań. Odciąży to pozostałe działające laboratoria w naszym województwie i poprawi diagnostykę zakażonych SARS-CoV-2 w regionie. Testy będą wykonywane zarówno u pacjentów jak i wśród personelu szpitala.

Do akcji Portu Gdynia #DzielmySięDobrem, przyłączyły się trójmiejskie firmy: Port Gdańsk, Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o., Cemet, Corleonis.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest zupełnie obca dla wszystkich. Port Gdynia stara się pomagać jak tylko może, również w trosce o odnalezienie się w zaistniałej sytuacji. Wspierając lokalnych przedsiębiorców wyprodukowaliśmy naklejki, które mogą posłużyć informacji o odległościach, które powinniśmy zachować.

 „Intensyfikujemy działania w walce z koronawirusem ponieważ realne wsparcie służby zdrowia możliwe jest tylko wtedy gdy będziemy działać kompleksowo. Po respiratorach, zaangażowaliśmy w kolejną inicjatywę, tym razem z obszaru diagnostyki. Nie ustajemy w naszych staraniach, dlatego w ramach działań profilaktycznych, przygotowaliśmy naklejki z grafiką i hasłem uświadamiającym zachowanie odpowiedniego 2- metrowego dystansu np. w sklepach”Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Zgłaszając się na adres media@port.gdynia.pl można bezpłatnie otrzymać zestaw naklejek na podłogę – do rozmieszczenia co 2 metry oraz jednej naklejki na szybę lub witrynę. Zestaw zostanie dostarczony na wskazany przez Państwa adres na terenie Gdyni.

Zobacz podobne

Akademia Morska. Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających prawie gotowe

Autor

PKN ORLEN inwestuje w edukację dla sektora morskiej energetyki wiatrowej

AK

Ewakuacja medyczna ze statku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie