Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Wspieramy Szpitale

Respiratory od Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście już w szpitalu. Akcja Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego trwa

Respiratory ufundowane m.in. przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA są już w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM w Policach. Sprzęt w Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dorosłych i Dzieci będzie służył ratowaniu pacjentów w najcięższym stanie. Nadal trawa akcja pomocy szpitalom prowadzona przez Klaster Morski Pomorza Zachodniego.

– W sumie, dzięki darczyńcom do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Policach trafiło osiem nowych respiratorów wraz z niezbędnymi akcesoriami – informuje Monika Woźniak-Lewandowska, rzecznik prasowy ZMPSiŚ. – Koszt jednego respiratora to 96 121 zł.

Cztery respiratory zostały kupione ze pieniędzy przekazanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, trzy kolejne – z dotacji celowej Powiatu Polickiego (z pieniędzy od firmy Hyundai Engineering Co.), a jeden w ramach zadań zleconych finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia, ufundował wojewoda zachodniopomorski.

Respirator jest urządzeniem niezbędnym w leczeniu pacjentów z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem – zapewnia przeżycie choremu i jednocześnie umożliwia skuteczne leczenie.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, podległy ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, solidarnie i bardzo aktywnie włączył się w działania prewencyjne polskiego rządu, ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju.

Zarząd portów solidarny

– Na pomoc szpitalom Spółka przeznaczyła dwie darowizny – dodaje Woźniak-Lewandowska. – Pierwsza z nich w kwocie miliona złotych trafiła do trzech szpitali – dwóch w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i SPSK nr 1 PUM oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Za przekazane środki zakupiony został sprzęt potrzebny tym jednostkom, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans. Z kolei druga darowizna dla SPSK nr 1 PUM przeznaczona była na zakup aparatury służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa. Ten zakup wsparły również Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.

Partnerzy Klastra też wspierają

Przypominamy, że branża morska wspiera też służby medyczne i szpitale w ramach akcji prowadzonej przez Klaster Morski Pomorza Zachodniego przy ścisłej współpracy i pod patronatem wojewody, który jest koordynatorem działań walki z pandemią w Zachodniopomorskiem. Warto przyłączyć się do akcji wpłacając dowolną kwotę na specjalnie utworzone subkonto Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście PKO BP SA,
numer: 63 1020 4027 0000 1202 1602 0300, z dopiskiem „WSPIERAMY SZPITALE”.

Dziękujemy!

Za wsparcie finansowe dla zachodniopomorskich szpitali oraz służb medycznych dziękujemy Prorektor ds. Kształcenia dr inż. Agnieszka Deja z Akademii Morskiej ze Szczecina  za przekazanie prywatnej wpłaty, Fundacji Polskich Wartości, Wydawnictwu Zapol ze Szczecina oraz osobom prywatnym powiązanym z branżą morską.

Z radością informujemy, że w pomoc zaangażowały się uczelnie wyższe oraz szkoły średnie związane z branżą morską. Składamy również podziękowania Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu, który przekazał cztery urządzenia do walki z koronawirusem, oraz podziękowania  za promowanie akcji i rozpowszechnianie informacji szkołom z którymi na co dzień  współpracujemy: Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu, Zespół Szkół Łączności w Szczecinie, Zespół Szkół Budowlanych, Zachodniopomorskiemu Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie, Zasadniczej Szkole Zawodowej WZDZ, Zespołowi Szkół Elektryczno – Elektronicznych, Zespołowi Szkół nr 8 ze Szczecina.

Jeszcze raz dziękujemy naszym Partnerom, którzy wsparli szpitale Midcon Designer z siedzibą w Szczecinie, JW. Stel Construction ze Szczecin, Soroban – biuro rachunkowe, firmie Navikon SRY  LTD ze Świnoujścia, które zebrane środki i niezbędny sprzęt  przekazały bezpośrednio do szpitala przy ulicy Arkońskiej oraz JPP Marine i Konstal, które w ramach Towarzystwa Okrętowego zebrali fundusze i wspomogli Szpital na Unii Lubelskiej.

Pierwsze wpłaty jakie otrzymaliśmy od Partner Stocznia Sp.z o.o. ze Szczecina, Infra Port Sp.z o.o ze Szczecina, Polskie Terminale SA  ze Szczecina, Terminal Promowy Świnoujście Sp.z o.o z Świnoujścia, Unity Line Limited Sp.z o.o oddział w Polsce, Eltec Polska ze Szczecina, Centrum Logistycznego Gryf Sp. z o.o. ze Szczecina,  Supon SA ze Szczecina ,Interoceanmetal Joint Organization ze Szczecina, oraz z każdym dniem powiększające się grono podmiotów oferujących pomoc sprawia, że dzięki Wam nasza akcja ma sens.

Fot. SPSK nr 1 PUM

Zobacz podobne

Gaz-System: w polskiej części projektu Baltic Pipe prace bez zakłóceń

KM

Premier: kraje Trójmorza łączy m.in. położenie geopolityczne wymagające większej wrażliwości na kwestie bezpieczeństwa

AB

NFOŚ: ok. 229 mln zł dla 15 samorządów na odwierty geotermalne

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie