Polski Portal Morski
Aktualności Wspieramy Szpitale

Razem dla służby zdrowia – Port Gdynia

W ramach akcji wsparcia finansowego dla szpitali oraz służb medycznych do grona  darczyńców z branży morskiej dołączył Port Gdynia, który zakupił kolejne respiratory dla placówek medycznych w ramach walki z pandemią COVID-19. W dniu wczorajszym dotarł transport respiratorów a dziś zostały one przekazane Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.

Znaleźliśmy się w trudnym czasie, wymagającym solidarności i jedności w działaniu wszystkich. W walce z niewidzialnym wrogiem konieczne jest zaangażowane każdego. Wspierając służby zdrowia Port Gdynia przekazuje kolejne respiratory do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.

Obserwujemy codzienną, heroiczną walkę polskiej służby zdrowia, której pracownicy narażają swoje zdrowie i życie ratując pacjentów z koronawirusem Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspomóc Szpitale Pomorskie, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z korona wirusem, a w szczególności dla personelu medycznego – mówi Adam Meller – Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przekazane wyposażenie pozwoli szpitalom wydajniej pracować. Jest to urządzenie służące nie tylko wesprze nas w obecnej, ale posłuży nam przez wiele lat.

W obliczu wyzwania, którego obecnie stoi świat, w trosce o lokalną społeczność Port Gdynia podejmuje liczne działania, które mają na celu wsparcie walki z koronawirusem. Na bieżąco monitoruje sytuacje w szpitalach, jest w stałym kontakcie z personelem medycznym, aby na potrzeby szpitali reagować na bieżąco


W imieniu Zarządu Szpitala i wszystkich moich kolegów, lekarzy, pielęgniarek serdecznie dziękuję Zarządowi Morskiego Portu Gdynia za otrzymane respiratory, które będą ratować życie i zdrowie naszych pacjentów. Ten sprzęt będzie wykorzystywany w chwili obecnej – w czasie pandemii, gdy zachorowań jest więcej, ale też w ciągu wielu kolejnych lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Port Gdynia angażuje się w wiele akcji sponsorowania sprzętu dla naszego szpitala, dla wielu oddziałów, jak i organizowaniu akcji profilaktycznych. My lekarze i pielęgniarki, a także rodziny, wiemy, jak jest to ważny sprzęt, który nasz oddział dziś otrzymał. Dzięki niemu pomagamy wielu pacjentom, a także możemy uratować wiele osób, które będą mogły wrócić do swoich rodzin i pracy. – Kierownik Oddziału Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii, Szpital Morski im. PCK lek. med. Joanna Sowa – Szpajer

Port Gdynia jest inicjatorem akcji „Dzielmy się dobrem”, której ideą jest zaangażowanie dużych spółek w zakup kosztogennych urządzeń, zostawiając mniejsze potrzeby jak maseczki, rękawiczki, kombinezony jednorazowe dla możliwości wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom czy osobom prywatnym.

Zachęcamy też do zaangażowania inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób włączyć się w walkę z wirusem. Do tej pory do naszej akcji dołączyły firmy z Trójmiasta: Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

Już niedługo dotrą kolejne 2 laboratoria, które trafią do szpitali w Gdyni i Gdańsku.

Źródło: Port Gdynia

fot. materiały prasowe

Zobacz podobne

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” – konkurs

AB

Potrzebne są szybkie decyzje dla przemysłów typu offshore

Autor

Niemcy szukają pomysłów, które pozwoliłyby USA zrezygnować z sankcji na Nord Stream 2

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie