Polski Portal Morski
Klaster Morski Wspieramy Szpitale

Nowy sprzęt do diagnostyki molekularnej

Nowe urządzenie ufundowane przez Partnerów Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego –  ZMPSiŚ SA, Morską Stocznię Remontową “Gryfia” oraz Polskie Terminale  pozwalające na wykrycie koronawirusa w bardzo wczesnej fazie już pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Nowy sprzęt posiada system automatycznej ekstrakcji GXT do diagnostyki molekularnej wirusa SARS CoV-2, pozwalający na jego wykrycie w organizmie pacjenta, podczas gdy ten jeszcze nie odczuwa objawów choroby.

W czasie pandemii koronawirusa ZMPSiŚ wsparł finansowo trzy szpitale, dwa w Szczecinie – zakaźny przy ul. Arkońskiej i SPSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego w Koszalinie. Dzięki temu szpitale zakupiły aparaturę pomocną w walce z wirusem SARS-CoV-2, w tym m.in. sprzęt do diagnostyki koronawirusa,  pompy infuzyjne, respiratory, kardiomonitory oraz ambulans.  

Pracuje również urządzenia do dekontaminacji powietrza przy pomocy plazmy, na którego zakup środki finansowe przekazała  dla Szpitala Zakaźnego przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie Stocznia Szczecińska Sp. z o.o.

To już kolejne akcje wsparcia firm branży morskiej działających w ramach Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.

Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do akcji pomocy szpitalom zapraszamy do  wpłat dowolnych kwot na specjalnie utworzone w tym celu  subkonto Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście PKO BP SA

numer: 63 1020 4027 0000 1202 1602 0300, z dopiskiem „WSPIERAMY SZPITALE”

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Wszystkim Wam dziękujemy za codzienną opiekę i poświęcenie, zwłaszcza teraz.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc !

#pomocodportu

(Monika Woźniak-Lewandowska, ZMPSiŚ)

MZ

Zobacz podobne

ST3 Offshore. Na początek nowy plan funkcjonowania i gwarancja zatrudnienia.

Autor

Postęp prac przy pogłębianiu toru wodnego Świnoujście – Szczecin

AB

Nagrody SDP 2020. Prace składamy do 20 maja!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie