Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Holownik H-2 Mieszko przekazany Marynarce Wojennej RP

13 lipca 2020 został podpisany Protokół Zdawczo-Odbiorczy trzeciej z serii jednostek pływających typu holownik H-2 MIESZKO.
Jednostka opuściła Stocznię w godzinach popołudniowych i skierowała się do Komendy Portu Wojennego w Gdyni, gdzie zostanie przekazana Użytkownikowi. H-2 MIESZKO wejdzie do służby w Dywizjonie Okrętów Wsparcia należącego do 3 Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Szymona Romanowskiego.

Stocznia Remontowa Shipbuidling SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding realizuje budowę sześciu tego typu jednostek. Pierwsze dwa holowniki z zakontraktowanych sześciu – H-11 Bolko i H-1 Gniewko – zostały przekazane Zamawiającemu na początku br.

Czwarty, H-12 Semko jest gotowy do prób stoczniowych na uwięzi. Z kolei H-3 Leszko, piąty z serii holownik, jest w fazie wyposażania, ma zamontowane silniki główne, trwają na nim prace rurarskie i elektryczne, natomiast na jednostce szóstej – H-13 Przemko, kończą się prace kadłubowe i zostanie przygotowana do wodowania na przełomie lipca i sierpnia.

Źródło: remontowa-rsb.p

Zobacz podobne

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC

KM

83 lat temu podniesiono banderę na ORP „Orzeł”2 lutego 1939 r. nastąpiło uroczyste podniesienie bandery na ORP „Orzeł”

BS

Gróbarczyk: rzekę Elbląg musimy pogłębić do końca roku; jest jeszcze czas na negocjacje

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie