Polski Portal Morski
Inne Żegluga

Nowy statek na jeziorze Jamno

W połowie przyszłego roku na jeziorze Jamno (Zachodniopomorskie) ma pojawić się nowy statek. Jednostka zabierze na pokład więcej pasażerów, którzy będą podróżowali w bardziej komfortowych warunkach.

Projekt, budowę i dostawę łodzi dofinansuje zachodniopomorski urząd marszałkowski z puli funduszy unijnych – poinformowały w czwartek służby prasowe zachodniopomorskiego marszałka. Podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano w najbliższy piątek.

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie zdecydował o zaprojektowaniu, wybudowaniu i dostarczeniu nowej jednostki pływającej o napędzie hybrydowym wraz z urządzeniem do wodowania oraz wyciągania statku na brzeg – wynika z informacji urzędu. Łódź pomieści 110 pasażerów. Obsługiwać będzie linię Koszalin – Mielno od przystani Jamno do przystani Unieście I i II.

Dzięki nowej jednostce zwiększy się częstotliwość rejsów; obecnie pływa tam tylko jeden statek dla 60 osób. Dwukrotnie dłuższy będzie także okres, w którym jednostka będzie na wodzie; pomiędzy majem, a wrześniem.

Koszt inwestycji oszacowano na 3,6 mln zł. Urząd marszałkowski z unijnych funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 dołoży ponad 2 mln zł.

Prace nad przedsięwzięciem rozpoczęły się pod koniec stycznia br. Ogłoszono przetarg obejmujący projekt, wykonanie i dostarczenie statku oraz urządzenia transportowego. Jednostka ma być gotowa do obsługi pasażerów do połowy 2021 r.

Źródło: PAP/fot. Głos Koszaliński

Zobacz podobne

Most na Regalicy – postępy w realizacji zadania

BS

Piękne prezenty na jubileusz 18-lecia Chóru AMS

AB

42 rocznica pożaru na drobnicowcu „Reymont”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie