Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Nowy prezes PGZ Stoczni Wojennej

Zakończyły się ogłoszone 10 lipca 2020 r. postępowania kwalifikacyjne na stanowiska Prezesa Zarządu oraz Członka Zarządu ds. Finansowych w PGZ Stoczni Wojennej.

Rada Nadzorcza w wyniku przeprowadzonego postępowania podjęła uchwałę o rozszerzeniu składu Zarządu II kadencji i powołaniu Pawła Lulewicza, powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu. Zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej spółki z 11 sierpnia 2020 r. swoją funkcję Prezes zaczął pełnić od 24 sierpnia 2020 r.

Rada Nadzorcza Spółki postanowiła także zakończyć postępowanie na Członka Zarządu ds. Finansowych bez rozstrzygnięcia, uchwalając jednocześnie, że Zarząd II kadencji będzie liczył dwóch członków.

Paweł Lulewicz ma kilkunastoletnie doświadczenie w instytucjach odpowiedzialnych za rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w biznesie. W latach 2008-2011 był odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestorów w warmińsko-mazurskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Następnie od 2011 do 2017 odpowiedzialny był za stworzenie od podstaw pierwszego na terenie tego województwa parku technologicznego w Elblągu. Od 2017 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie odpowiadał m.in. za restrukturyzację i reorganizację spółki, a także za rewitalizację infrastruktury stoczniowej oraz ożywienie działalności Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Powyższe doświadczenie zawodowe uzupełniał ukończonymi studiami w zakresie kompetencji menedżerskich (dwujęzyczne studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i University of Northampton), rachunkowości oraz zarządzania procesem transferu technologii w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Źródło: PGZ Stocznia Wojenna

Zobacz podobne

Oceaniczne glony urosły na dymie z australijskich pożarów

JJ

MON zapowiada zamówienie kolejnych niszczycieli min typu Kormoran II

KM

Analiza PE: 90 proc. nielegalnych migrantów korzysta z usług przemytników

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie