Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Puma przypłynęła do Gdańska !

Puma, pierwszy z nowych lodołamaczy budowanych do pracy na Dolnej Wiśle, po całodobowym rejsie, dotarł do macierzystej przystani w Gdańsku.

Wczoraj opuścił stocznię MSR Gryfia w Szczecinie i ruszył przez Bałtyk do Gdańska. Za dwa tygodnie jego śladem ruszy Narwal. Puma jest lodołamaczem czołowym, Narwal i dwa kolejne statki, które powstaną w przyszłym roku, to lodołamacze liniowe.

Teraz Pumę czekają odbiory techniczne i rejestracyjne. Po odebraniu statku przez Wody Polskie od stoczni bez zastrzeżeń, zostanie on oficjalnie przyjęty do służby.

Budowa lodołamacza czołowego oraz trzech lodołamaczy liniowych jest realizowana w ramach projektu „Budowa lodołamaczy dla RZGW Gdańsk”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wybudowanie czterech sztuk lodołamaczy odbywa się w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Źródło: Wody Polskie

Zobacz podobne

84. rocznica podniesienia bandery na ORP Orzeł

BS

Co nowego na budowie tunelu pod Świną?

Autor

Pomorze Zachodnie staje się swoistego rodzaju hubem energetycznym

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie