Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Czy w Szczecinie powstanie nowe źródło energii?

Naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Morskiej przystąpili właśnie do realizacji nowatorskiego projektu, którego efekty mogą już za kilka lat zrewolucjonizować rynek energii.

Na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła się konferencja naukowa, która inauguruje realizację europejskiego projektu Clean Energy from Hydrogen-Metal Systems, koordynowanego przez grupę badawczą z Instytutu Fizyki US. Ze strony AMS naukowców wesprze dr Agata Kowalska z Zakładu Fizyki.

Jak podkreślał dr Bohdan Bieg – Kierownik Zakładu Fizyki w Instytucie Matematyki, Fizyki i Chemii, reprezentujący podczas spotkania naszą uczelnię, trzeba pamiętać, jak ważne jest podejmowanie współpracy między uczelniami.

„Uniwersytet Szczeciński i Akademia Morska będą miały okazję współuczestniczyć w projekcie na światowym poziomie.
Akademia Morska z radością włącza się we wszelkiego rodzaju propozycje naukowo-badawcze i stara się wspierać oraz uczestniczyć w projektach dotyczących nie tylko gospodarki morskiej, ale również w innych projektach, dotyczących badań energetycznych, które mają zapewnić czyste i ekologiczne źródła energii.
Clean HME to jest właśnie tego typu projekt”.

źródło: Akademia Morska

Zobacz podobne

Najważniejsze zadania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

PL

Ponowne otwarcie latarni morskiej Rozewie II

BS

Kolizja statków na Bałtyku. Trwają poszukiwania marynarzy

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie