Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

“Planeta I” na kolejnych próbach morskich

“Planeta I” statek wielozadaniowy budowany dla Urzędu Morskiego w Szczecinie w poniedziałek wypłynął w kolejne próby morskie.

Sprawdzana jest m.in. specjalistyczna aparatura zamontowana na statku. Uruchomione zostanie pojazd podwodny przystosowany do przeszukiwania dna morskiego.

– “Planeta I” to statek o bardzo ciekawym wyglądzie – mówi Zenon Kozłowski z Urzędu Morskiego w Szczecinie. – Jest bardzo ciekawą jednostką i myślę, że jak postawimy go na podniesieniu bandery, będzie budził zadowolenie wśród publiczności, bo ładnie wygląda.

“Planeta I” w ubiegłym tygodniu przeszła pierwsze próby morskie. Wtedy sprawdzano działanie silników, sterów strumieniowych i urządzeń nawigacyjnych.

– “Planeta I” zastąpi 40-letnią jednostkę Planeta, która już swoich funkcji nie pełni. Takich, jak byśmy oczekiwali. Portem “Planeta I” będzie macierzysty Szczecin, ale, tak jak pierwsza Planeta, będzie stacjonowała w Świnoujściu, dlatego że trzeba utrzymać całe podejście do Świnoujścia. Tam są trochę większe pławy. W obszarze Szczecinie mamy trochę mniejsze jednostki, które są w stanie obsłużyć to oznakowanie – dodaje Kozłowski.

“Planeta I” budowana jest przez stocznię Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. To drugi statek z serii pierwszy Zodiak II został już ukończony i przekazany Urzędowi Morskiemu w Gdyni.

Źródło: Radio Szczecin fot. Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

Niemcy/ Agencja Morska zezwoliła na dalszą budowę Nord Stream 2 na niemieckich wodach

MZ

Nagroda specjalna Rejs Roku dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Autor

Prezydent Andrzej Duda: 81 lat temu wybuchła wojna przeciw Polsce

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie