Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

PŻM: 50 mln zł na remonty statków w polskich stoczniach

Polska Żegluga Morska – największy polski armator wyremontuje w tym roku w polskich stoczniach 13 swoich statków. Łączny koszt remontów to około 50 mln zł.

Największym beneficjentem zleceń PŻM w br. jest Morska Stocznia Remontowa “Gryfia” ze Szczecina – poinformował w czwartek rzecznik Grupy PŻM Krzysztof Gogol. Do tej pory przeprowadzono tam remonty pięciu masowców PŻM: “Irydy”, “Isoldy”, “Irmy”, “Miedwia” oraz “Drawska” a także dwóch promów “Polonii” i “Skanii” (oba zarządzane przez spółkę z Grupy PŻM – Unity Line).

Obecnie w “Gryfii” trwa remont “Podhala”, a do końca roku do szczecińskiej stoczni na remont mają przypłynąć jeszcze “Resko” oraz “Wicko”.

PŻM remontuje swoje statki także stoczniach trójmiejskich. W połowie października w Gdańskiej Stoczni “Remontowa” rozpoczął się remont “Jawora”, a w grudniu do tej samej stoczni ma przypłynąć jeszcze “Ornak”. Z kolei w Stoczni Remontowej “Nauta” w Gdyni kończy się remont na statku “Warmia”.

Podczas remontów realizowane są przede wszystkim prace konserwacyjno-malarskie oraz przeprowadzany jest przegląd wszystkich najważniejszych urządzeń związanych z napędem i bezpieczeństwem nawigacyjnym. Ważną częścią każdego remontu jest instalacja systemów uzdatniania wód balastowych, które unieszkodliwiają morskie organizmy przenoszone w wodach balastowych.

Łączne koszty, jakie PŻM poniesie w całym br. z tytułu prac remontowych statków w polskich stoczniach wynoszą ok. 50 mln zł, nie wliczając w to kosztów, związanych z zakupem systemów uzdatniania wód balastowych.

Jak podkreśla Gogol, Polska Żegluga Morska wysoko ocenia zarówno jakość, jak i terminowość prac w krajowych stoczniach remontowych.

PŻM posiada obecnie 62 statki i zatrudnia ponad dwa tysiące polskich marynarzy. 

Źródło: PAP Fot. PŻM

Zobacz podobne

Szkolenie na morzu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

BS

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” – wyniki konkursu

AB

MON: Okręty podwodne typu Kobben są zdolne do bezpiecznego zanurzania i wynurzania

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie