Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

PŻM: 50 mln zł na remonty statków w polskich stoczniach

Polska Żegluga Morska – największy polski armator wyremontuje w tym roku w polskich stoczniach 13 swoich statków. Łączny koszt remontów to około 50 mln zł.

Największym beneficjentem zleceń PŻM w br. jest Morska Stocznia Remontowa “Gryfia” ze Szczecina – poinformował w czwartek rzecznik Grupy PŻM Krzysztof Gogol. Do tej pory przeprowadzono tam remonty pięciu masowców PŻM: “Irydy”, “Isoldy”, “Irmy”, “Miedwia” oraz “Drawska” a także dwóch promów “Polonii” i “Skanii” (oba zarządzane przez spółkę z Grupy PŻM – Unity Line).

Obecnie w “Gryfii” trwa remont “Podhala”, a do końca roku do szczecińskiej stoczni na remont mają przypłynąć jeszcze “Resko” oraz “Wicko”.

PŻM remontuje swoje statki także stoczniach trójmiejskich. W połowie października w Gdańskiej Stoczni “Remontowa” rozpoczął się remont “Jawora”, a w grudniu do tej samej stoczni ma przypłynąć jeszcze “Ornak”. Z kolei w Stoczni Remontowej “Nauta” w Gdyni kończy się remont na statku “Warmia”.

Podczas remontów realizowane są przede wszystkim prace konserwacyjno-malarskie oraz przeprowadzany jest przegląd wszystkich najważniejszych urządzeń związanych z napędem i bezpieczeństwem nawigacyjnym. Ważną częścią każdego remontu jest instalacja systemów uzdatniania wód balastowych, które unieszkodliwiają morskie organizmy przenoszone w wodach balastowych.

Łączne koszty, jakie PŻM poniesie w całym br. z tytułu prac remontowych statków w polskich stoczniach wynoszą ok. 50 mln zł, nie wliczając w to kosztów, związanych z zakupem systemów uzdatniania wód balastowych.

Jak podkreśla Gogol, Polska Żegluga Morska wysoko ocenia zarówno jakość, jak i terminowość prac w krajowych stoczniach remontowych.

PŻM posiada obecnie 62 statki i zatrudnia ponad dwa tysiące polskich marynarzy. 

Źródło: PAP Fot. PŻM

Zobacz podobne

UMG. Już wkrótce podpisanie umowy na II etap budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną

AB

Gaz-System podpisał umowę na projektowanie gazociągu Gustorzyn – Wicko

Autor

Światowy Dzień Wody. Jest wiele sposobów, by docenić wodę!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie