Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Świnoujście. Zarząd Portów pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

Zespół Szkół Morskich kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów morskich z roku na rok rozbudowuje swoją bazę dydaktyczno – warsztatową. W tym roku unowocześniła pracownię nawigacyjną – dzięki pomocy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście od czterech lat wspiera finansowa naszą placówkę – podkreśla Marzena Gańcza, dyrektor Zespołu Szkół Morskich, im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu. – Dzięki tej pomocy sukcesywnie rozbudowujemy i unowocześniamy naszą bazę dydaktyczno-warsztatową, wyposażając szkołę w pomoce dydaktyczne, nowe stanowiska ćwiczeniowe itd. Możemy tym samym nieustannie podnosić poziom kształcenia naszych uczniów.

Pani dyrektor dodaje, iż w roku bieżącym na przykład dzięki funduszom otrzymanym od ZMPSiŚ szkoła zmodernizowała pracownię nawigacyjną.

Zakupiliśmy piętnaście nowoczesnych stołów nawigacyjnych do pracy na mapach nawigacyjnych – wylicza nasza rozmówczyni. – Będą one również wykorzystane jako stanowiska do egzaminów z kwalifikacji zawodowych dla techników nawigatorów morskich.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu już od 60-ciu lat kształci młodzież na potrzeby gospodarki morskiej. Jest jak dotąd jedyną średnia szkołą kształcącą na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej.

Dzięki temu nasi absolwenci kształcący się w zawodach  technik nawigator morski  i  technik mechanik okrętowy,  po odbyciu nadzorowanej praktyki morskiej mogą przystępować do egzaminu oficerskiego – podkreśla Marzena Gańcza.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Zarządowi Portów Szczecin i Świnoujście za wkład w rozwój naszej placówki.

Swoją bazę dydaktyczną, poziom kształcenia musimy cały czas rozwijać, dostosowując się do postępu technologicznego, zmieniających się oczekiwań rynku itd. – dodaje dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.

Nie posiadamy wystarczających funduszy na ten cel. Możemy to czynić dzięki wsparciu m.in. Zarządu Portów Szczecin i Świnoujście. W imieniu naszych uczniów wyrażamy swoją wdzięczność. Traktujemy tę pomoc przede wszystkim jako inwestowanie w przyszłość tych młodych ludzi, którzy jako fachowcy szeroko rozumianej branży morskiej swoją pracą  będą kiedyś mogli się za to odwdzięczyć.

pj

Zobacz podobne

Do Świnoujścia dotarła 112 dostawa LNG!

Autor

Wody Polskie: zwiększenie ochrony przeciwpowodziowej Krosna Odrzańskiego

Autor

Premier Słowacji: Wstrzymanie Nord Stream 2 pokazałoby siłę Europy

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie