Polski Portal Morski
Aktualności Inne Ministerstwo Środowisko

Ireneusz Zyska o realizacji współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Realizacja współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – Polish Offshore Wind Sector Deal to główny temat wideokonferencji z koordynatorami grup roboczych utworzonych w ramach realizacji deklaracji współpracy na rzecz rozwoju morskich farm wiatrowych w Polsce. W wydarzeniu, które odbyło się 29 października 2020 r. udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Pełnomocnik rządu ds. OZE podkreślił, że postępują prace nad przyjęciem projektu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Wskazał także, że niezwykle ważna jest współpraca rządu z przedstawicielami sektora, obecnymi i przyszłymi inwestorami i deweloperami oraz z przedsiębiorcami odpowiedzialnymi za łańcuch dostaw, którzy będą zaangażowani w przygotowanie, dostawy, realizację i eksploatację morskich farm wiatrowych.

„Realizacja współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej będzie się odbywać poprzez aktywne uczestnictwo w powołanych grupach roboczych, które odpowiedzialne będą za wypracowanie, umowy sektorowej „Polish Offshore Wind Sector Deal”, z uwzględnieniem interesów, praw i obowiązków uczestników porozumienia sektorowego” – powiedział.

Wiceminister dodał również, że najważniejszym celem projektu jest wypracowanie, podpisanie i realizacja umowy sektorowej, która będzie nie tylko akceptowalna przez wszystkich interesariuszy, ale będzie także motywacją do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

„Chcemy wypracować dokument, który nie tylko będzie wyrażał intencję stron naszego Porozumienia, ale stworzy perspektywę realizacji tych zamierzeń inwestycyjnych w obszarze morskiej energetyki wiatrowej w perspektywie wieloletniej, długoterminowej, która będzie miała odzwierciedlenie w tym co się będzie działo w naszym kraju” – zaznaczył.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska Fot. Pixabay

Zobacz podobne

Żołnierze Wyklęci: jeden cel – niepodległość

AB

40-letnia historia legendarnego polskiego żaglowca “Pogoria” w formie książki

AB

Karetka ufundowana przez Zarząd Portów już we flocie szpitala

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie