Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Extra

111. dostawa do terminalu LNG w Świnoujściu

120 mln m sześc. gazu ziemnego dostarczył w weekend do terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) metanowiec Al Oraiq – poinformowało w poniedziałek PGNiG. To 111. dostawa LNG do terminalu.

– Za nami pracowity weekend. Ok. 120 mln m sześc. gaz ziemnego (wolumen po regazyfikacji) dostarczył metanowiec AL ORAIQ. To 33. dostawa LNG dla PGNiG w 2020 r. – podało w poniedziałek na Twitterze Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Jak podała spółka Polskie LNG, była to 111. dostawa skroplonego gazu ziemnego do świnoujskiego terminalu.

Setna dostawa gazu w terminalu została odebrana w lipcu br. Odbiór pierwszej dostawy komercyjnej miał miejsce w czerwcu 2016 r. Wcześniejsze dwa ładunki, które trafiły tu na przełomie 2015 i 2016 r., posłużyły do technicznego rozruchu instalacji.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w latach 2022-2024.

Źródło: PAP/ foto: Polskie LNG twitter

Zobacz podobne

Terminal kontenerowy w Świnoujściu? Koncepcja śmiała i realna!

BS

Podniesienie bandery na ORP Warszawa

BS

Minister obrony Japonii: marynarki Rosji i Chin urządziły bezprecedensowy „pokaz siły”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie