Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Zbigniew Bogucki nowym Wojewodą Zachodniopomorskim!

Dziś z rąk Ministra MSWiA Pawła Szefernakera nominacje na Wojewodę Zachodniopomorskiego otrzymał Zbigniew Bogucki.

Dotychczasowy Wojewoda Tomasz Hinc – powraca do Zarządu Grupy Azoty, obejmując z początkiem grudnia stanowisko Prezes Zarządu w Grupie Azoty SA. 

„Najszczersze gratulacje dla nowego Wojewody Zachodniopomorskiego, ale również mojego serdecznego kolegi Zbigniewa Boguckiego. Jestem pewien, że będziemy bardzo dobrze współpracować na szczeblu samorządowym. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu najlepszych decyzji dla wszystkich mieszkańców naszego regionu.” – napisał na Facebooku Marcin Pawlicki z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w szczecińskiej Radzie Miasta.

Zbigniew Bogucki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Pełnił funkcję prokuratora oraz pracował w zawodzie adwokata. Od wielu lat zaangażowany był w działalność społeczną. Nowy Wojewoda jednocześnie zakończył swoją kadencję radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, które prawdopodobnie obejmie Rafał Niburski, były radny Miasta Szczecin.

ds

Zobacz podobne

Polimery Police. Zakończył się kolejny miesiąc na budowie

BS

W Stambule zakończono inspekcję statku przewożącego ukraińską kukurydzę

BS

MSC: nasz statek został zaatakowany na Morzu Czerwonym

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie