Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Technologie

Budowa i zasady działania systemu Port Community System tematem seminarium naukowego

Zasady działania systemu informatycznego: Port Community System były tematem seminarium naukowego, które odbyło się w piątek, 4 grudnia w Akademii Morskiej w Szczecinie.

W seminarium organizowanym przez Katedrę Ratownictwa i Zarządzania Ryzykiem udział wzięli goście: Marek Gróbarczyk, Wiceminister Infrastruktury oraz Dyrektor Zarządzający spółki Polski PCS – Andrzej Zelek, a także – pracownicy Katedry, przedstawiciele Wydziałów: Nawigacyjnego oraz Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, a także jednostek międzywydziałowych. Spotkanie – w formule hybrydowej: online i przestrzeni Sali Senatu – poprowadził osobiście JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS.

Port Community System to kompleksowe rozwiązanie informatyczne, służące zarządzaniu: procesami, informacjami, organizacją pracy. Podstawowym zadaniem, które zostało postawione przed systemem PCS jestoptymalizowanie sterowania procesami transportowymi poprzez gromadzenie, łączenie i przetwarzanie w jednym miejscu informacji dotyczących transportu oraz tego wszystkiego co związane jest z logistyką. Wszytko z powodu szybko rozwijającego się rynku a zatem również konkurencyjności. Najważniejszymi punktami, które wyznaczą drogę rozwoju portów morskich i żeglugi to: digitalizacja i ochrona środowiska.

Uczestnicy spotkania przyjrzeli się możliwościom wdrażania systemu w portach, poznali możliwości dostosowania rozwiązania do potrzeb jego odbiorcy, a także wymiany informacji dla lepszego zrozumienia procesów, jakie zachodzą wewnętrznie: w zarządzanych przedsiębiorstwach oraz globalnie – w komunikacji między nimi i łączących je zależnościach.
Źródło: Akademia Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

 Euromaidan PR: w porcie w Mikołajowie celowo zatopiono ukraińską fregatę Hetman Sahajdaczny

BS

77 lat od największej katastrofy morskiej w historii na Bałtyku, w 1945r. zatonął MS „Wilhelm Gustloff”

BS

Za 1,5 roku rozpocznie się budowa farmy wiatrowej na Bałtyku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie