Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Technologie

Budowa i zasady działania systemu Port Community System tematem seminarium naukowego

Zasady działania systemu informatycznego: Port Community System były tematem seminarium naukowego, które odbyło się w piątek, 4 grudnia w Akademii Morskiej w Szczecinie.

W seminarium organizowanym przez Katedrę Ratownictwa i Zarządzania Ryzykiem udział wzięli goście: Marek Gróbarczyk, Wiceminister Infrastruktury oraz Dyrektor Zarządzający spółki Polski PCS – Andrzej Zelek, a także – pracownicy Katedry, przedstawiciele Wydziałów: Nawigacyjnego oraz Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, a także jednostek międzywydziałowych. Spotkanie – w formule hybrydowej: online i przestrzeni Sali Senatu – poprowadził osobiście JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS.

Port Community System to kompleksowe rozwiązanie informatyczne, służące zarządzaniu: procesami, informacjami, organizacją pracy. Podstawowym zadaniem, które zostało postawione przed systemem PCS jestoptymalizowanie sterowania procesami transportowymi poprzez gromadzenie, łączenie i przetwarzanie w jednym miejscu informacji dotyczących transportu oraz tego wszystkiego co związane jest z logistyką. Wszytko z powodu szybko rozwijającego się rynku a zatem również konkurencyjności. Najważniejszymi punktami, które wyznaczą drogę rozwoju portów morskich i żeglugi to: digitalizacja i ochrona środowiska.

Uczestnicy spotkania przyjrzeli się możliwościom wdrażania systemu w portach, poznali możliwości dostosowania rozwiązania do potrzeb jego odbiorcy, a także wymiany informacji dla lepszego zrozumienia procesów, jakie zachodzą wewnętrznie: w zarządzanych przedsiębiorstwach oraz globalnie – w komunikacji między nimi i łączących je zależnościach.
Źródło: Akademia Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

Nowe pompy infuzyjne od ZMPSiŚ już pracują w szpitalu

Autor

W Świnoujściu budowa przy terminalu promowym nowego parkingu dla ciężarówek osiągnęła właśnie półmetek

BS

Trwa pogłębianie portu w Basenie Kaszubskim

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie