Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Extra Klaster Morski

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Organizatorzy już są na miejscu

Akcja pomocy  to fenomen społeczny i niezbity dowód solidarności Polaków z Polakami żyjącymi poza granicami naszego kraju.

Organizatorzy wraz z wolontariuszami już są na miejscu i już pomagają, w miejscowościach na Litwie: Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (m.in. Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Balańdziszki, Kamionka, Dajnowa, Czużekompie, Pikieliszki, a także na Łotwie oraz na Białorusi.

Zapakowano około 1400 kartonów z żywością o długim terminie ważności, słodkimi łakociami a także akcesoriami szkolnymi dla dzieci i prezentami dla naszych Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie.
Pakowanie rozpoczęło się w piątek i ze względu na reżim sanitarny miało potrwać do poniedziałku. Koronawirus znów niestety dał się we znaki co spowodowało, że  wyjazd został przyśpieszony o jeden dzień. Decyzja ta związana była z wprowadzeniem od poniedziałku obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla wszystkich wjeżdżających z Polski na teren Litwy.

Fundacja zaplanowała rozwieźć paczki do soboty 12 grudnia, aby jeszcze przed Bożym Narodzeniem mogły trafić do polskich domów. W akcji pomocy bierze udział  łącznie 10 wolontariuszy wraz z organizatorami.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do  żołnierzy 5. Pułku oraz Terytorialsów za ogromną pomoc i wsparcie wspólnego dzieła. Podziękowania kierują do wszystkich wolontariuszy, strażaków, uczniów i nauczycieli, darczyńców, sponsorów, ludzi wielkiego serca, wszystkich dzięki którym zawieziemy na Kresy pamięć i radość.

Bardzo nam miło, że odwiedzili nas  m.in. Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski; ppłk Mirosław Radwan, dowódca 14ZBOT; Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Police SA.; oraz Monika Kuźmińska, burmistrz Węgorzyna – mówi Łukasz Szełemej, wiceprezes Fundacji Polskich Wartości.

źródło: Fundacja Polskich Wartości

Zobacz podobne

Zakorkowany port w Hamburgu

BS

Rekordowy kontenerowiec w Porcie Gdynia

BS

Norweska komisja podała powód zatonięcia fregaty Helge Ingstad

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie