Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Do Świnoujścia dotarła 112 dostawa LNG!

112. dostawa skroplonego gazu ziemnego dotarła do Świnoujścia – poinformowała w piątek spółka Polskie LNG. Statek dotarł do terminalu w 5. rocznicę pierwszej dostawy.

“Dokładnie 5 lat temu witaliśmy w Terminalu LNG w @MiastoS (Świnoujściu – PAP) pierwszy statek z LNG! Dzisiaj mamy 112 dostawę skroplonego gazu ziemnego. W tym czasie do Polski dotarło drogą morską ponad 20 mln m sześc. LNG” – poinformowała w piątek na Twitterze spółka Polskie LNG.

Setna dostawa gazu w terminalu została odebrana w lipcu br. Odbiór pierwszej dostawy komercyjnej miał miejsce w czerwcu 2016 r. Wcześniejsze dwa ładunki, które trafiły tu na przełomie 2015 i 2016 r., posłużyły do technicznego rozruchu instalacji.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w latach 2022-2024.

Źródło: PAP Fot. Polskie LNG Twitter

Zobacz podobne

Gas -Trading ma trzy mobilne stacje regazyfikacji LNG

AB

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. broni chemicznej zatopionej w Bałtyku

BS

Port Świnoujście. Nowoczesny port promowy i terminal LNG

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie