Polski Portal Morski
Aktualności Inne

PERN oddał do eksploatacji zbiornik w Boronowie

PERN oddał do eksploatacji zbiornik paliwowy na 10 tys. m3 w bazie w Boronowie, podała spółka. W czerwcu tego roku o 32 tys. m3 zwiększyła się pojemność bazy w Koluszkach. Jednocześnie finalizowane są prace przy kolejnych siedmiu zbiornikach w bazach w Małaszewiczach, Dębogórzu, Rejowcu i Emilianowie, podano także.

Zgodnie z umową, pomiędzy konsorcjum Mostostal Warszawa – lider oraz Mostostal Płock – partner, budowa miała potrwać 56 tygodni. Odbioru końcowego inwestycji dokonujemy w 54 tygodniu jej trwania” – powiedział dyrektor pionu technicznego w PERN Paweł Wysocki, cytowany w komunikacie.

Zbiornik w Boronowie, przeznaczony do przechowywania oleju napędowego, został oddany przed terminem mimo trwającej pandemii i konieczności zachowania rygorów sanitarnych. Jest potwierdzeniem, że PERN skutecznie realizuje zobowiązania wobec klientów, wynikające ze swojej strategii i polityki energetycznej Polski, podkreślono także.

Do wybudowania zbiornika wykorzystano około 443 tony stali oraz 64 tony rurociągów. W szczycie, przy jego powstaniu, pracowało nawet 70 osób, dodano.

W ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych PERN buduje nowe zbiorniki również w Dębogórzu, Emilianowie, Rejowcu i Małaszewiczach. Łącznie da to 222 tys. m3 dodatkowej pojemności. Obecnie trwają także przygotowania do III etapu rozbudowy, przypomina spółka.

Źródło: Portal Stoczniowy/ fot. PERN

Zobacz podobne

GAZ-SYSTEM wyłonił potencjalnych dostawców jednostki Terminalu FSRU w Zatoce Gdańskiej

KM

Statek – muzeum „Sołdek” przed modernizacją w Gdańskiej Stoczni „Remontowej”

Autor

Rejsy tańsze o 15%. Unity Line zachęca do jesiennego podróżowania!

JS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie