Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne

Rzecznik Kremla: sankcje wobec Nord Stream 2 to element wojny hybrydowej

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił w poniedziałek, że sankcje wobec budowanego przez rosyjski Gazprom gazociągu Nord Stream 2 są jednym z elementów wojny hybrydowej. Pieskow podkreślił, że Rosja podąża drogą finalizowania tego projektu.

Rzecznik skomentował w ten sposób słowa jednego z przedstawicieli rosyjskiego wielkiego biznesu Olega Deripaski, który oznajmił, że sankcje są “narzędziem wojny hybrydowej”. Zdaniem Pieskowa sankcje rzeczywiście są wykorzystywane w ten sposób przez Stany Zjednoczone.

Na przykład sankcje wobec Nord Stream 2. Jest to czystej wody wojna hybrydowa, która toczy się tak jak wojna i której towarzyszy nieuczciwa konkurencja – mówił przedstawiciel Kremla.

Jeśli postrzegać restrykcje wobec gazociągu jako działania wojny hybrydowej, to “najlepszą odpowiedzią będzie uwzględnianie i zapewnienie interesów Federacji Rosyjskiej” – dodał Pieskow. Podkreślił przy tym, że Rosja “znajduje się w nurcie finalizowania” projektu.

Deripaska porównał stosowanie sankcji z bombardowaniem domów i atakowaniem granic państwa. Biznesmen zaproponował także, by działania prowadzące do nakładania sankcji na Rosję traktować tak, jak zdradę stanu. Pieskow powiedział, że w tej sprawie Kreml nie zajął stanowiska. Zaznaczył, że inicjatywa ustawodawcza należy do parlamentarzystów i do prezydenta Rosji.

Źródło: PAP/ fot. Wikipedia.pl

Zobacz podobne

Problemem gazyfikacji jest budżet. PSG musi robić to, co przynosi pieniądze

JJ

Przelewanie się fal przez nabrzeża będzie coraz częstsze, również w Polsce

AB

Ukraina/ Naftohaz: będziemy się domagać nałożenia sankcji na operatora Nord Stream 2

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie