Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19

Dzisiaj, w całej Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. W Szczecinie odbywają się w szpitalu przy ulicy Arkońskiej i ruszyły o godzinie 10. 

Szczepionka to nasza główna broń w walce z pandemią koronawirusa. Jeżeli chcemy pokonać wirusa i wrócić do normalności, jeżeli chcemy zachować zdrowie naszych seniorów i zabezpieczyć osoby cierpiące na inne schorzenia, jeżeli chcemy aby nasze dzieci wróciły do szkół, jeżeli chcemy aby nasza gospodarka znowu zaczęła funkcjonować na pełnych obrotach i chcemy zachować miejsca pracy, musimy się szczepić – poinformował Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19 w województwie zachodniopomorskim przyjęła prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska ze szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie: ,,Jestem szczęśliwa, czekałam na to od wielu tygodni. Wierzę, że dzięki szczepieniom pokonamy epidemię.”

Solidarność to nasz polski znak firmowy. Dlatego solidarnie powinniśmy zaszczepić się wszyscy, jeżeli nie mamy przeciwskazań medycznych – mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Zobacz podobne

Analitycy: w 2021 r. ośmiokrotnie wzrosły ceny frachtu morskiego

BS

Port Gdańsk na Forum Gospodarki Morskiej i Pomorskim Kongresie Transportu Intermodalnego

BS

Ukraińskie drony nawodne zatrzymują Flotę Czarnomorską

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie