Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Cargo Lift czwartą firmą z grantem w ramach „Invest In Pomerania 2020”

Firma Cargo Lift z Gdańska podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt zakłada budowę nowej bazy przeładunkowo-magazynowej we wsi Wocławy, w gminie Cedry Wielkie.

To czwarta firma z województwa pomorskiego, która otrzymała dofinansowanie na rozwój w ramach konkursu Invest in Pomerania 2020 – poinformowała we wtorek dyrektor działu promocji Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Barbara Merchel-Czech.

Planowana inwestycja zakłada roboty ziemne na powierzchni około 1 hektara wraz z przygotowaniem kanalizacji deszczowej, sanitarnej, przyłącza elektrycznego oraz budowę placu składowo-magazynowego.

Całość inwestycji Cargo Lift szacowana jest na 2,3 mln zł. Dofinansowanie w ramach konkursu grantowego, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza, wyniesie 800 tys. zł.

Firma Cargo Lift funkcjonuje w Gdańsku od pięciu lat i realizuje zlecenia firm spedycyjnych i agencji celnych obsługujących ładunki trafiające do portów morskich. Specjalizuje się w przeładunkach towarów nienormatywnych w oparciu o innowacyjne rozwiązania.

Jesteśmy jedyną firmą w województwie pomorskim wyspecjalizowaną w przeładunkach nietypowych towarów, takich jak maszyny, łodzie, dłużyce czy tarcica. (…) Budowa nowej bazy w Wocławach jest dla nas kluczem do rozwoju firmy w przyszłości – powiedziała w komunikacie prasowym właścicielka Cargo Lift Wiesława Gielecka.

Konkurs grantowy „Invest In Pomerania 2020” adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw, realizujących na Pomorzu przedsięwzięcia polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych pod działalność produkcyjną i logistyczną. Obecnie pula pieniędzy na ten cel, przeznaczona przez zarząd województwa pomorskiego, wynosi ponad 10,4 mln zł.

Źródło: PAP/fot. Invest In Pomerania

Zobacz podobne

PGE, Tauron i Enea utworzą spółkę celową dla budowy offshore

Autor

Wody to nie śmietnik.Kampania edukacyjna Wód Polskich

MZ

Trwają prace nad budową nowych promów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie