Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Dawcy osocza z gdyńskiej Flotylli

Zakrojona na ogólnopolską skalę akcja propagująca i zachęcająca ozdrowieńców, którzy przezwyciężyli COVID-19 do oddawania osocza, znalazła odzew wśród marynarzy 3. Flotylli Okrętów.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdyni osocze oddało już kilku marynarzy, w tym kmdr ppor. Waldemar Żyłów, prezes Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Portu Wojennego Gdynia.

Jak twierdzi kmdr ppor. Żyłów:

 przejście przez zakażenie COVID-19 nie należało do przyjemnych, dlatego tym bardziej cieszę się, że przez oddanie osocza mogę pomóc potrzebującym. Chorzy czekają na to naturalne antidotum, które jest dla nich niekiedy ostatnią deską ratunku. Zachęcam wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza, a tym samych do ratowania zdrowia i życia ludzi.

Oddając osocze można uratować zdrowie, a nawet życie innych pacjentów chorych na COVID-19. Dostępne wyniki badań pokazują, że osocze ozdrowieńców wspomaga leczenie pacjentów chorych na COVID-19.

Źródło: 3. Flotylla Okrętów

Zobacz podobne

GAZ-SYSTEM rozpoczyna niewiążące badanie rynku w obszarze wodoru, amoniaku i biometanu

KM

W Gdańskiej Stoczni Remontowej powstał największy kablowiec świata

PL

Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie