Polski Portal Morski
Inne

Ropa naftowa w USA tanieje, pomimo silnego spadku jej amerykańskich zapasów

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje, pomimo silnego spadku jej amerykańskich zapasów – o prawie 10 mln baryłek – informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na III na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,49 USD, niżej o 0,68 proc.
Ropa Brent w dostawach na III na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 55,43 USD za baryłkę, niżej o 0,68 proc.

Nastroje na rynkach ropy i ogólnie na rynkach finansowych są bardzo słabe po tym, jak amerykańska Rezerwa Federalna wskazała, że zamierza przeprowadzać skup aktywów do czasu osiągnięcia postępów w dochodzeniu do celu inflacyjnego i pełnego zatrudnienia.

Fed wskazywał, że stopy procentowe w USA będą utrzymane na obecnym poziomie do czasu zbliżenia się do osiągnięcia celów mandatowych.

Po tych informacjach, słabych nastrojów inwestorów z rynków paliw nie poprawiają nawet dane o bardzo mocnym spadku zapasów ropy w USA.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 9,91 mln baryłek, czyli o 2 proc. do 476,7 mln baryłek – poinformował amerykański Departament Energii (DoE).
To najsilniejszy spadek tych zapasów od 6 miesięcy i już 6. tydzień ich spadku w ciągu ostatnich 7 tygodni.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły zaś o 815 tys. baryłek, czyli o 0,5 proc. do 162,8 mln baryłek – podał DoE.

Inwestorzy niepokoją się tymczasem nasilaniem się epidemii koronawirusa w Chinach, co powoduje spadek zużycia w tym kraju ropy i jej produktów.

Przed rozpoczęciem chińskiego Księżycowego Nowego Roku ograniczane są loty samolotami i podróże samochodami – w tym okresie zazwyczaj następował mocny sezonowy wzrost zużycia paliw.

„Strach przed odrodzeniem się pandemii w Chinach +wkrada się+ na rynki przed rozpoczęciem największej świątecznej przerwy w tym kraju” – wskazuje Will Sungchil Yun, starszy analityk ds. rynków towarowych w VI Investment Corp.

„Ogólny pesymizm na rynkach finansowych również stanowi +karmę+ dla większej nerwowości inwestorów, a Fed nie daje pozytywnych sygnałów dla amerykańskiej gospodarki” – dodaje.

WTI na NYMEX w N.Jorku zwyżkowała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,5 proc.

źródło: PAP Biznes/zd: pixabay

Zobacz podobne

Polscy marynarze na ćwiczeniach NATO w Estonii

PL

Lewitujące statki nad Zatoką Gdańską

BS

Dobre praktyki dla rzek żwirodennych – prace utrzymaniowe w zgodzie z naturą

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie