Polski Portal Morski
Extra Inne

PKN Orlen pierwszy wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce

PKN Orlen zdobył pierwsze miejsce wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce. Otrzymał też od ekspertów niezależnego Top Employers Institute wyróżnienie Top Employer Polska 2021 za spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie polityki personalnej – podał koncern.

Informując o wyróżnieniach PKN Orlen przypomniał m.in., że uzyskanie certyfikatu TOP Employers poprzedza niezależny audyt, który dla wszystkich firm na całym świecie prowadzony jest według jednej metodologii badania – składa się na niego wnikliwa ocena ponad 400 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

„PKN Orlen zdobył pierwsze miejsce i został TOP1 wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce. Koncern niezmiennie od dziesięciu lat pozostaje w czołówce tego prestiżowego rankingu. W tym roku otrzymał również od ekspertów niezależnego Top Employers Institute wyróżnienie Top Employer Polska 2021 za spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie polityki personalnej” – przekazała spółka w piątkowym komunikacie.

Koncern wyjaśnił, że badanie do certyfikatu TOP Employers obejmuje całokształt działań HR, od procesu rekrutacji i zatrudnienia począwszy, przez sposób traktowania pracowników i dbałość o ich komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, czy stwarzanie możliwości rozwoju, awansu, po sposób wynagradzania i zapewnianie dodatkowych świadczeń socjalnych.

„Przyznanie PKN Orlen tytułu najlepszego pracodawcy w Polsce to olbrzymie wyróżnienie, powód do dumy, a jednocześnie mobilizacja. Uczestnicząc w certyfikacji możemy zaobserwować, jak wysoko z każdym kolejnym rokiem zostaje podniesiona poprzeczka. Zarówno zakres audytowanych rozwiązań ulega zmianie, jak również firmy wdrażają coraz bardziej innowacyjne działania. Wymaga to od nas wielu starań i ciągłego podnoszenia jakości naszej oferty. W ten sposób tworzymy atrakcyjne środowisko pracy wzmacniające i rozwijające naszych pracowników” – powiedziała Wioletta Kandziak, dyrektor wykonawcza ds. kadr w koncernie, cytowana w jego informacji.

Kandziak zwróciła uwagę, że od dziesięciu lat PKN Orlen pozostaje w gronie najlepszych pracodawców w kraju, co oznacza, że wartości, którymi się kieruje są umiejętnie wdrażamy w codziennym funkcjonowaniu firmy. „Szczególnie ważne jest dla nas, że w przeprowadzonym badaniu oceniono działania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pod kątem ich transparentności, ale także wymiaru etycznego” – podkreśliła dyrektor wykonawcza ds. kadr PKN Orlen.

Koncern zaznaczył, że „w elitarnym gronie najlepszych pracodawców w kraju już drugi rok z rzędu znalazł się również Anwil z Grupy Orlen”. „Potwierdza to skuteczność realizowanej polityki personalnej również w spółkach grupy kapitałowej” – oceniono w komunikacie.

„Pomimo trudnego roku, którego wszyscy doświadczyliśmy, a który wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, PKN Orlen oraz Anwil udowodniły, że stawia pracowników swojej organizacji na pierwszym miejscu. Z dumą dzielimy się tegorocznymi wyróżnieniami i gratulujemy wszystkim organizacjom, które uzyskały certyfikaty w swoich krajach” – oświadczył David Plink, CEO Instytutu Top Employers, którego wypowiedź przytoczono w informacji koncernu.

Jak wspomniał PKN Orlen, Top Employers Institute został założony 30 lat temu i jest „globalnym autorytetem” w zakresie badania warunków pracy tworzonych przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną – instytut certyfikował już łącznie ponad 1600 organizacji w 120 krajach.

źródło:PAP/zd: orlen.pl

Zobacz podobne

Nowa marina w Dziwnowie

BS

Paczki m.in. od Portu Szczecin- Świnoujście w ramach akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach dotarły na Litwę

Pio Su

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zainaugurowała nowy rok akademicki

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie