Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Świnoujście. Zespół Szkół Morskich zakończył kolejny etap modernizacji internatu

Przebudowano i wyremontowano część pokojów, klatkę schodową, wymieniono cześć okien, drzwi, zakupione zostały także meble i wyposażenie do pokoi, kuchni i świetlic.

– Prace remontowe są kontynuowane, ale kolejny etap modernizacji udało się zakończyć – informuje Marzena Gańcza, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. – Za nami kompleksowa przebudowa połowy piętra trzeciego i czwartego. Na czwartej kondygnacji czeka nas jeszcze remont kuchni  i ogólnodostępnych łazienek. Wymieniona jest kompleksowo stolarka fasadowa i pomieszczenia jadalni z kuchnią  oraz łącznika internatu i stołówki.

Dyrektor dodaje, iż w minionym roku zakupiono również wyposażenie pokoi uczniowskich, kuchni podręcznej i świetlic na pierwszym, drugim i trzecim piętrze. Wyposażona została także nowa serwerownia. Teraz rozpoczyna się etap odbiorów, po których będzie można korzystać z wyremontowanej części internatu.

W tym roku do kompleksowej przebudowy pozostały pozostałe części pięter III i IV i zakup mebli, wyposażenia remontowanych pomieszczeń.

– Dzięki wsparciu ministerstwa oraz opiece Departamentu Edukacji Morskiej wreszcie zapewnimy naszym uczniom właściwe warunki socjalno-bytowe – stwierdza pani dyrektor dziękując resortowi za pomoc. – Nowoczesna internat  i baza socjalna z prawdziwego zdarzenia, to bardzo istotne elementy naszego edukacyjnego kompleksu, przyciągające chętnych do edukacji spoza naszego regionu.

pj

Zobacz podobne

NATO intensyfikuje patrole na Morzu Bałtyckim w związku z uszkodzeniami infrastruktury podmorskiej

Pio Su

Na Bałtyku zakończyły się ćwiczenia MW i NATO „Solidarna Belona”

KM

Westerplatte – symbol polskiego oporu we wrześniu ’39

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie