Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla Wisły i Dolnej Odry

W związku z rozwojem zjawisk lodowych na rzekach wydane zostały ostrzeżenia hydrologiczne – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy Wisły w rejonie Kępy Polskiej (mazowieckie), a ostrzeżenie drugiego stopnia obszaru Dolnej Odry (zachodniopomorskie).

Jak wskazano, na Wiśle w Kępie Polskiej “poziom wody wzrasta w wyniku piętrzenia lodowego”. W ciągu najbliższych godzin IMGW przewiduje przekroczenie stanu alarmowego w tym rejonie. Ostrzeżenie, jak podano, obowiązuje do południa w piątek.

Alert dla obszaru Dolnej Odry obowiązuje natomiast do godz. 10 w piątek. “Na Odrze w rejonie Bielinka, na skutek rozwoju zjawisk lodowych, następują wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich z możliwością przekroczenia w ciągu najbliższych godzin stanu ostrzegawczego” – podano.

Alert drugiego stopnia – “wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych” – jest wydawany, gdy wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych.

Z kolei ostrzeżenie trzeciego stopnia – “wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych” – gdy wody są się w strefie powyżej stanów alarmowych.

źródło:PAP/zd: Wody Polskie

Zobacz podobne

W Brukseli polsko-amerykańskie rozmowy o Nord Stream 2

KD

Hiszpania: Policja przejęła półzanurzalną łódź do przemytu narkotyków

MZ

Narodowe Centrum Żeglarstwa w światowej elicie

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie