Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Na terminalu promowym w Gdańsku można wykonać test SARS COV-2 przed rejsem do Szwecji

Polferries Polska Żegluga Bałtycka umożliwiła od piątku na Terminalu Promowym w Gdańsku przeprowadzenie testu SARS-CoV-2 dla pasażerów przed podróżą do Szwecji.

Badanie przeprowadza laboratorium Synevo, które jest czynne od poniedziałku do soboty (w godzinach 12-15) i znajduje się na II piętrze (pokój nr 212) Terminala Promowego Westerplatte.

„Oznaczenie antygenu SARS-CoV-2, test jakościowy trwa około godziny. Wyniki testu w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski zezwalają na wjazd na teren Szwecji. Dla pasażerów Polferries laboratorium Synevo oferuje rabat w wysokości 20 procent, który będzie przyznawany na podstawie ważnego biletu” – poinformowało Polferries PŻB.

Do 31 marca osoby wjeżdżające do Szwecji muszą przedstawiać negatywny test na COVID-19. Test musi być wykonany do 48 godzin przed zejściem z promu. Przekroczenie granicy RP promem płynącym ze Szwecji nie powoduje obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie.

Z Gdańska promy Polferries PŻB pływają do szwedzkiego miasta Nynashamn.

Źródło PAP

Zobacz podobne

Już dziś historyczny moment. Rozpoczyna się drążenie tunelu pod rzeką Świną

KD

Jarmark Bałtycki. Świnoujście – Wyspy Możliwości zapraszają

BS

Kluczowy etap rozbudowy Portu w Pucku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie