Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Kolejne elementy do budowy Polimerów Police dotarły już do Portu Morskiego w Policach

Najwyższy ładunek wielkogabarytowy na budowę Polimerów Police dotarł już do Portu Morskiego w Policach i w najbliższy weekend zostanie przetransportowany na plac budowy.

Statek „Jumbo Jubilee” 14 lutego przywiózł kolejne elementy do budowy Polimerów Police, w tym ogromne i zarazem kluczowe dla nowej fabryki urządzenie: tzw. propan-propylen splitter. Urządzenie zostało załadowane na ciężarowiec w chińskim porcie Zhangjiagang na początku stycznia br. Waży 889 ton i ma wysokość 96 m.

Statek zabrał też cały szereg innych elementów potrzebnych do budowy Polimerów Police. Łącznie to ponad 2000 ton ładunku. Na statku przypłynął m. in. Reactor Effluent Contact Cooler, De-Ethanizer Stripper, Depropanizer – urządzenia te, będą transportowane na plac budowy w najbliższym tygodniu. Na 20 lutego, w sobotę, planowana jest operacja transportu najwyższego aparatu instalacji projektu „Polimery Police” – propan-propylen splitter, transport przejedzie z portu barkowego na plac budowy.

Realizacja projektu „Polimery Police” weszła w kluczową fazę budowy. Od 17 stycznia systematycznie dostarczane są kolejne wielkogabarytowe urządzenia niezbędne do uruchomienia instalacji. Pierwszym z nich był zbiornik na otrzymywany w procesie odwodornienia propanu propylen.

Źródło Grupa Azoty

Zobacz podobne

Odszedł kpt. ż.w. Mirosław Folta, zasłużony człowiek morza

JS

PKN Orlen i Synthos Green Energy planują wspólną inwestycję w import energii z Ukrainy

BS

USA/ Biały Dom: jeśli Chiny liczą, że zmniejszymy naszą obecność na Pacyfiku, to nie ma na to szans

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie