Polski Portal Morski
offshore
Aktualności Inne

PGE i Orsted wystąpiły o zgodę na utworzenie joint-ventures

PGE i duński Orsted zgłosiły w piątek do Prezesa UOKiK wniosek o zgodę na dokonanie koncentracji poprzez utworzenie joint-ventures na bazie spółek Baltica 2 i Baltica 3. Orsted to partner PGE przy budowie dwóch farm wiatrowych na morzu.

Jak przypomniała PGE, zgoda Prezesa UOKiK jest jednym z warunków zawieszających dla finalizacji zawarcia umowy inwestycyjnej dotyczącej budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku w partnerstwie z Orstedem.

W czwartek obie firmy podpisały umowę inwestycyjną określającą warunki utworzenia joint ventures, których celem będzie budowa i eksploatacja dwóch morskich farm o łącznej mocy do 2,5 GW.

Orsted za 657 mln zł obejmie nowe udziały w podwyższonym kapitale spółek Baltica 2 i Baltica 3, tak by mieć w nich po 50 proc. Finalizacja transakcji przewidziana jest na I kwartał 2021 r.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, przedsiębiorcy planujący np. fuzję zobowiązani są zgłosić taki zamiar Prezesowi UOKiK. Transakcja podlega zgłoszeniu, jeżeli biorą w niej udział podmioty, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

Dron zwiększy bezpieczeństwo w Porcie Gdynia!

Autor

ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morza

PL

 Dzięki wstąpieniu Szwecji do NATO, Sojusz rozszerzy obecność nad Bałtykiem

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie