Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Extra

Jest projekt koncepcyjny zagospodarowania budynków, w których znajduje się historyczna świetlica stoczniowa w Szczecinie

Jest projekt koncepcyjny zagospodarowania budynków, w których znajduje się historyczna świetlica stoczniowa w Szczecinie. Wykonała go grupa architektów “Domino”. Projekt zakłada m.in. odnowienie obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół – mówi architekt Wojciech Dunaj.

– Jest to przykład modernistycznej architektury przemysłowej z okresu międzywojennego. Składa się z dwóch członów, które połączyła wieża zegarowa. Część z tego obiektu zostanie przeznaczona na salę wystaw, druga część na części komercyjne. Planujemy też zorganizować wystawy zmienne – do tego będzie służyła galeria. Program ma wzbogacić klub muzyczny – wyjaśnia Dunaj.

Do świetlicy stoczniowej ma prowadzić droga od bramy głównej, przy której znajdzie się ściana Pamięci. Powstanie też duży parking.

– Chcemy ten mur zachować właściwie w stanie nienaruszonym z elementami uzupełnień, które w przeszłości się tam odbyły, czyli mamy jakieś deski, starą cegłę, blachę na nity – to chcemy pokazać, bo to będzie taki świadek historii tego miejsca – mówi Dunaj.

W budynkach świetlicy stoczniowej ma się znaleźć siedziba Szczecińskiego Centrum Solidarności. Obiekt ma przejąć od miasta Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: Radio Szczecin/zd: DOMINO grupa architektoniczna

Zobacz podobne

Stocznia Crist. Zakończona budowa 5 zbiorników dla Polimery Police

AB

Niezwykły widok zamarzniętego Bałtyku

AB

Brudziński: na naszych oczach spełnia się marzenie świnoujścian, którzy przybyli na te ziemie po 1945 r.

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie