Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Extra

Jest projekt koncepcyjny zagospodarowania budynków, w których znajduje się historyczna świetlica stoczniowa w Szczecinie

Jest projekt koncepcyjny zagospodarowania budynków, w których znajduje się historyczna świetlica stoczniowa w Szczecinie. Wykonała go grupa architektów „Domino”. Projekt zakłada m.in. odnowienie obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół – mówi architekt Wojciech Dunaj.

– Jest to przykład modernistycznej architektury przemysłowej z okresu międzywojennego. Składa się z dwóch członów, które połączyła wieża zegarowa. Część z tego obiektu zostanie przeznaczona na salę wystaw, druga część na części komercyjne. Planujemy też zorganizować wystawy zmienne – do tego będzie służyła galeria. Program ma wzbogacić klub muzyczny – wyjaśnia Dunaj.

Do świetlicy stoczniowej ma prowadzić droga od bramy głównej, przy której znajdzie się ściana Pamięci. Powstanie też duży parking.

– Chcemy ten mur zachować właściwie w stanie nienaruszonym z elementami uzupełnień, które w przeszłości się tam odbyły, czyli mamy jakieś deski, starą cegłę, blachę na nity – to chcemy pokazać, bo to będzie taki świadek historii tego miejsca – mówi Dunaj.

W budynkach świetlicy stoczniowej ma się znaleźć siedziba Szczecińskiego Centrum Solidarności. Obiekt ma przejąć od miasta Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: Radio Szczecin/zd: DOMINO grupa architektoniczna

Zobacz podobne

Kolejna wpłata oraz pomoc w ramach akcji Wspieramy Szpitale od firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Autor

Urząd Morski w Szczecinie: plany na 2021 rok

AB

Rząd chce, by w krótkim czasie ukończone zostały analizy dot. FSRU – Naimski

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie