Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Olbrzymi 96-metrowy splitter dopłynął do Portu w Policach

Najcięższy i najdłuższy element oraz jedno z kluczowych urządzeń instalacji fabryki Polimery Police, przypłynął dziś do Portu Police.

Propan-propylen splitter – kolumna długości 96 metrów ważąca 890 ton o średnicy 10, 5 metra. Splitter będzie służył do rozdzielenia propylenu i propanu, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie produktu o niemal stuprocentowej czystości. Takie parametry umożliwią produkcję polipropylenu o najwyższej jakości w gigantycznych ilościach. Teraz przygotowywany jest specjalistyczny transport do miejsca docelowego – fabryki polimerów oddalonej od portu o ok. 6 km.

Budowana przez Grupa Azoty innowacyjna fabryka polimerów w Policach Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., to konsekwentna realizacja ambitnego programu gospodarczego rządu dla Pomorza Zachodniego.

Źródło Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki FB

Wszystko w najnowszej technologii przyjaznej dla środowiska naturalnego. Teraz przygotowywany jest specjalistyczny transport do miejsca docelowego – fabryki polimerów oddalonej od portu o ok. 6 km.

Budowana przez Grupa Azoty innowacyjna fabryka polimerów w Policach Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., to konsekwentna realizacja ambitnego programu gospodarczego rządu dla Pomorza Zachodniego 💪 😀 ℹ Splitter będzie służył do rozdzielenia propylenu i propanu, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie produktu o niemal stuprocentowej czystości. Takie parametry umożliwią produkcję polipropylenu o najwyższej jakości w gigantycznych ilościach.

Wszystko w najnowszej technologii przyjaznej dla środowiska naturalnego. Teraz przygotowywany jest specjalistyczny transport do miejsca docelowego – fabryki polimerów oddalonej od portu o ok. 6 km.

Zobacz podobne

IX Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Prawo morskie dla zrównoważonej żeglugi”

MZ

USA/ Biden: jeśli Rosja przeprowadzi inwazję na Ukrainę, nie będzie Nord Stream 2 

BS

Załadunek suwnic Konecranes w Porcie Gdańsk

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie