Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Olbrzymi 96-metrowy splitter dopłynął do Portu w Policach

Najcięższy i najdłuższy element oraz jedno z kluczowych urządzeń instalacji fabryki Polimery Police, przypłynął dziś do Portu Police.

Propan-propylen splitter – kolumna długości 96 metrów ważąca 890 ton o średnicy 10, 5 metra. Splitter będzie służył do rozdzielenia propylenu i propanu, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie produktu o niemal stuprocentowej czystości. Takie parametry umożliwią produkcję polipropylenu o najwyższej jakości w gigantycznych ilościach. Teraz przygotowywany jest specjalistyczny transport do miejsca docelowego – fabryki polimerów oddalonej od portu o ok. 6 km.

Budowana przez Grupa Azoty innowacyjna fabryka polimerów w Policach Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., to konsekwentna realizacja ambitnego programu gospodarczego rządu dla Pomorza Zachodniego.

Źródło Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki FB

Wszystko w najnowszej technologii przyjaznej dla środowiska naturalnego. Teraz przygotowywany jest specjalistyczny transport do miejsca docelowego – fabryki polimerów oddalonej od portu o ok. 6 km.

Budowana przez Grupa Azoty innowacyjna fabryka polimerów w Policach Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., to konsekwentna realizacja ambitnego programu gospodarczego rządu dla Pomorza Zachodniego 💪 😀 ℹ Splitter będzie służył do rozdzielenia propylenu i propanu, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie produktu o niemal stuprocentowej czystości. Takie parametry umożliwią produkcję polipropylenu o najwyższej jakości w gigantycznych ilościach.

Wszystko w najnowszej technologii przyjaznej dla środowiska naturalnego. Teraz przygotowywany jest specjalistyczny transport do miejsca docelowego – fabryki polimerów oddalonej od portu o ok. 6 km.

Zobacz podobne

Naukowcy odkryli 20 nowych gatunków sałaty morskiej w Bałtyku

KM

Inauguracja produkcji statków Kontroler – 31 i Kontroler – 35

KM

Latarnia „Krynica Morska” ma już 70 lat

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie