Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Żegluga

Prestiżowe wyróżnienie dla statku Urzędu Morskiego w Szczecinie

Należący do Urzędu Morskiego w Szczecinie statek Planeta I został uznany za najlepszą jednostkę wielozadaniową roku 2020.

Takie same wyróżnienie otrzymała bliźniacza jednostka Zodiak II, która należy do Urzędu Morskiego w Gdyni. Nagrodę przyznało pismo Baird Maritime – mówi Paweł Szumny, dyrektor do spraw technicznych w Urzędzie Morskim w Szczecinie. – Z informacji, które otrzymałem od użytkowników, jest oceniana bardzo wysoko. Jako nowoczesna jednostka, czego dowodem jest otrzymana nagroda przez stowarzyszenie jako najlepszej jednostki wielozadaniowej na świecie w 2020 roku. W podobnym tonie wypowiedzi płyną od naszych kolegów z Gdyni, którzy użytkują jednostkę Zodiak.

Planeta I pływa już trzy miesiące, w tym czasie m.in. brała udział w akcji lodołamania na torze wodnym na Zalewie Szczecińskim.

  • Jest to jednostka wielozadaniowa, wykonuje pracę związaną z wymianą oznakowania nawigacyjnego w torze wodnym na stalowe. Bardzo dobrze się sprawdza w tej roli. Do tego prowadzi akcje lodołamania na Zalewie Szczecińskim i na głównym torze wodnym. Z tego zadania wywiąże się też bardzo dobrze – zapewnia Szumny.

Oba statki wybudowała Gdańska Stocznia Remontowa Shipbuilding. Powstały w ramach programu Nostra Maris, który prowadził szczeciński Urząd Morski. Jednostki zastąpiły statki wybudowane na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Polecamy materiał filmowy: https://polska-morska.pl/2020/10/30/planeta-i-zacumowala-w-swinoujsciu/

źródło:Radio Szczecin/zd:”Planeta I”. Fot. Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

Wyspiarka pokonała pierwszy metr

KD

Izraelski statek zaatakowany w pobliżu Zjednoczonych Emiratów Arabskich

MZ

Australia zakupi atomowe okręty podwodne za ponad 80 mld dolarów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie