Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

Holownik H-3 Leszko opuścił Stocznię Remontową Shipbuilding

Po pomyślnym zakończeniu prób morskich wykonanych pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego Polski Rejestr Statków S.A. oraz prób zdawczo – odbiorczych przeprowadzonych z udziałem Zamawiającego, 23 lutego br. podpisano Protokół Zdawczo-Odbiorczy piątego z serii sześciu holowników projektu B 860, H-3 LESZKO.  

Rano 24 lutego br. holownik opuścił stocznię  udając się do Gdyni, gdzie wcielony zostanie  do Dywizjonu Okrętów Wsparcia należącego do 3. Flotylli Okrętów.

Jednostki projektu B860 jakim są te holowniki przeznaczone są m.in. do zabezpieczenia bojowego oraz wsparcia logistycznego zarówno na morzu jak i w portach, wykonywania działań związanych z ewakuacją techniczną, wsparcia akcji ratowniczych, transportu osób i zaopatrzenia, neutralizacji zanieczyszczeń. Mogą służyć także do podejmowania torped z wody. Holowniki mogą pracować w trudnych warunkach morskich.

Aktualnie trwają zaawansowane prace wyposażeniowe na szóstym holowniku – H-13 Przemko, którego przekazanie odbędzie się w II kwartale br.

Holownik Leszko jest już trzecim statkiem, który opuścił Stocznię w tym roku. W styczniu przekazany został armatorowi pierwszy z dwóch wielozadaniowych  statków specjalistycznych typu PSV, zamówionych przez firmę Borealis Maritime.

Na początku lutego br. ze stoczni wypłynął  czwarty z serii prom hybrydowy o napędzie elektrycznym, zasilanym z baterii zamówiony przez norweskiego armatora Norled.

Źródło Remontowa Shipbuilding

Zobacz podobne

Prof. Horst Linde: Terminal kontenerowy w Świnoujściu wypełni lukę między Hamburgiem a Gdańskiem

KD

Szkolenie morskie ORP Orzeł

Autor

Gdynia/ Prapremiera “Znaczy Kapitana” w adaptacji Pawła Huelle w Teatrze Miejskim

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie