Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Klaster Morski Porty Wspieramy Szpitale

Branża morska wspiera szpitale!

Zapraszamy do obejrzenia materiału „Wiatr od morza” TVP Szczecin w którym Sekretarz Rady Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego Dariusz Smoliński mówi o konkretnych działaniach spółek Klastra Morskiego na rzecz wsparcia szpitali oraz służb zdrowia w walce z Covid-19.

Jednymi z pierwszych spółek w Polsce które najszybciej udzieliły pomocy szpitalom w odpowiedzi na pandemię jest Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście oraz Azoty Police – należące do Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego. Udzielone przez darczyńców, partnerów, firmy i osoby prywatne wsparcie wskazało jak bardzo branża morska jest efektywna i szybka w swoim działaniu. Dzięki wsparciu firm Klastra Morskiego udało się m.in. zakupić aparaturę pomocną w walce z wirusem SARS-CoV-2, w tym m.in. sprzęt do diagnostyki koronawirusa,  pompy infuzyjne, respiratory, kardiomonitory, ambulans, czy też urządzenia do dekontaminacji powietrza przy pomocy plazmy.

Klaster Morski Pomorza Zachodniego jest szeroko znany ze względu na swój dynamizm i siłę; tworzą go – we współpracy z sektorem naukowo badawczym oraz organami władzy i administracji – prężne, nowoczesne firmy mówiące na forach zewnętrznych jednym głosem, dysponujące wciąż rosnącym potencjałem gospodarczym oraz wysoko wykwalifikowanymi kadrami. Klaster stanowi bazę ekspercką oraz liczącego się partnera dla decydentów wszystkich szczebli w kwestiach dotyczących gospodarki morskiej, wpływając w ten sposób na kreowanie morskiej polityki regionu, państwa i wspólnoty europejskie.

Zachodniopomorski Klaster Morski zrzesza ponad 60 firm związanych z branża morską w zachodniopomorskim.

Zobacz podobne

100 lat temu Sejm Ustawodawczy podjął decyzję o budowie portu w Gdyni

BS

Gdańsk/ Pożar na terenie stoczni; ewakuowano kilkaset osób

BS

Pod koniec 2025 r. pierwsze morskie farmy wiatrowe zostaną przyłączone do systemu energetycznego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie