Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Kiedy zacznie się drążenie tunelu pod Świną? Wiceminister podał datę

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk poinformował, że w piątek w Świnoujściu ma się rozpocząć drążenie tunelu drogowego pod rzeką Świną. Docelowo tunel zastąpi przeprawę promową – mówił w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.

– Myślę, że już za rok wszyscy Polacy, którzy zechcą, będą mogli przejechać tym tunelem – mówił wiceminister Marek Gróbarczyk

Tunel będzie drążyła tarcza Wyspiarka. Taką nazwę wybrali mieszkańcy Świnoujścia w internetowym głosowaniu. Innymi proponowanymi nazwami były: Wisna, Dobrawa, Victoria i Nereida.

Wodowanie lodołamacza Ocelot

W rozmowie wiceminister infrastruktury podkreślił także, że nie ma już zagrożenia powodziowego w Polsce. A to – jak mówił- dzięki pracy służb i odpowiedniego sprzętu.

Jutro w gdańskiej stoczni zostanie zwodowany nowy lodołamacz – Ocelot – który zasili flotę Wód Polskich. Wiceminister przypomniał, że w 2016 roku został ogłoszony program budowy ośmiu lodołamaczy i zgodnie z harmonogramem były one wdrażane do służby. Łącznie takich jednostek ma być 28.

Gróbarczyk zapowiedział też wymianę starszych łamaczy. Podkreślił, że dzięki użyciu lodołamaczy na rzekach nie ma obecnie zagrożenia powodziowego. Wszystkie zatory lodowe zostały rozbite, a poziom rzek nie przekracza stanów wysokich, „ale nie ma bezpośredniego zagrożenia powodziowego w Polsce” – mówił.

W ostatnich dniach z racji zatorów lodowych lodołamacze pracowały między innymi na Odrze i Wiśle.

Źródło: TVP Info

Zobacz podobne

Co udało się wyciągnąć z Odry po akcji lodołamania?

KM

Wody Polskie: jedna trzecia wylotów do rzek nie ma wymaganych zezwoleń

BS

Pogłębianie toru wodnego prowadzącego do mariny w Sopocie

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie